جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   3731  | تاریخ خبر : 1399/03/29  | ساعت : 07:57

مانور ساعت صفر در آذربایجان شرقی


دقایقی پیش مانور ساعت صفر در منطقه شبستر دامنه کوهستان میشو اعلام و تیم های امدادی به محل اعزام شدند .
 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ،  به منظور  سنجش توانایی و آمادگی تیم امدادی و دستگاههای امدادرسانی مانور ساعت صفر لحظاتی پیش از طرف استانداری اعلام گردید .
برابر گزارش دریافتی از مرکز کنترل اطلاعات و هماهنگی عملیاتهای امدادی معاونت امدادونجات جمعیت هلال احمر استان،حوالی ساعت ۲۳ و ۱۵ دقیقه 27خرداد 99برابر اعلام مدیریت بحران استانداری مبنی بر انجام مانور امدادی بدون اطلاع قبلی ( ساعت و مکان صفر ) با فرض وقوع  زلزله ۶ و دو ریشتری در شهرستان شبستر  در مسیر شانه جان بطرف پارک میشو  بلافاصله با دستور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی تیم های امدادی به محل اعزام شدند .
این گزارش می افزاید : تاکنون دو تیم از مرکز استان بهمراه  معاونت امدادونجات جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در لحظات اولیه  به محل وقوع زلزله فرضی اعزام شده اند .
همچنین ۴ تیم از پایگاههای امداد جاده ای شهدای سفید کمر جمعیت هلال احمر شبستر ، شهید شهدایی  منطقه تیل جمعیت هلال احمر تسوج و شهید رحمت اله اوهانی منطقه پیام جمعیت هلال احمر مرند و شهدای مارازاد جمعیت هلال احمر جلفا   با آمبولانسها و تجهیزات لازم  به محل اعزام شده اند . 
گزارشهای رسیده از محل کانون زلزله فرضی حاکی است تیم های جمعیت هلال احمر ضمن ارزیابی محل کانون زلزله و روستاها و مناطق نزدیک به کانون زلزله در حال امدادرسانی به مصدومان و آسیب دیدگان فرضی بوده و اقدام به برپایی ۵ دستگاه چادر جهت اسکان اضطراری  آسیب دیدگان نموده اند .
همچنین دکتر حمید حسین پور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی هم اکنون در ستاد مرکزی امدادرسانی به زلزله زدگان فرضی شبستر حضور بهم رسانده و هدایت نیروهای جمعیت هلال احمر را بر عهده دارند .

مدیرعامل هلال احمر استان آذربایجان شرقی :
حفظ آمادگی  و داشتن تجهیزات مناسب در عملیاتهای  امدادی در موفقیت  نیروهای عمل کننده تاثیر بسزایی دارد .

دکتر حسین پور در جلسه ستاد امدادرسانی به زلزله فرضی شبستر بر لزوم حفظ  آمادگی و بروز رسانی تجهیزات امدادی تاکید کرد .
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، در آخرین دقایق شب ۲۷ خرداد  ۹۹ بدنبال اعلام زلزله فرضی، نیروهای امدادی از شهرهای تبریز ، مرند ، جلفا و شبستر و تسوج به کانون زلزله واقع در شانجان اعزام شدند .
 دکتر حمید حسین پور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در جلسه ستاد فرماندهی این مانور که در محل فرمانداری شبستر تشکیل یافته بود با اشاره به اهمیت آمادگی و داشتن تجهیزات و امکانات مناسب امدادی گفت : آمادگی و برداشتن تجهیزات لازم برای نیروهای امدادی بسیار ضروری بوده و چه بسا اگر یک نیروی امدادی با امکانات و تجهیزات مناسب برای امدادرسانی اعزام نشود مانند کوهنوردی که از کفش و امکانات مناسب برخوردار نیست  در گام  اول خودش به مشکلات برخواهد خورد و طبیعتا نخواهد توانست در امدادرسانی به دیگران موفق ظاهر شود .
مدیرعامل هلال احمر استان آذربایجان شرقی تاکید کرد:  امروزه در دنیا بر روی مدیریت بحران بیشتر تمرکز  نمی کنند بلکه بر روی مدیریت برنامه ریزی ،  مدیریت خطر پذیری و مدیریت ریسک برنامه ریزی می کنند و مدیریت و آمادگی در بحران بسیار مهم است
دکتر حسین پور با اشاره به پیشرفت علم و دانش گفت :  به سادگی و با یک ارزیابی ساده می توان درصدخطرپذیری  شهر و خانه خود را تعیین کرد .
گفتنی است در پایان این مانور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با حضور در پارک شانجان شبستر از سرعت عمل و آمادگی نجاتگران و امدادگران و تیم های واکنش سریع تشکر و قدردانی کرد .

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين