جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   3692  | تاریخ خبر : 1399/03/03  | ساعت : 17:12

نماینده مقام معظم رهبری در آذربایجان شرقی :

در راستای لبیک گویی به ندای مقام معظم رهبری، مردم صحنه های زیبای همدلی را خلق کردند


حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم گفت : در جریان شیوع ویروس کرونا ،مردم مانند دوران دفاع مقدس، صحنه های زیبای همدلی را خلق کردند  .
 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، صبح امروز شنبه سوم خرداد همزمان با سالروز فتح خرمشهر در مراسم توزیع 1000 بسته غذایی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی - طرح ملی همای رحمت و پویش دست یار داوطلبان هلال احمر - که در سالن بزرگ مجموعه فرهنگی ورزشی جمعیت هلال احمر در شهرک امام خمینی (ره) تبریز برگزار شد : حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی آل هاشم با تجلیل از نیروهای هلال احمر گفت : نیروهای جمعیت هلال احمر پیام آوران صلح و آرامش و امنیت هستند و در حوادث گوناگون وارد عمل شده و خدمات متعددی را به آسیب دیدگان از حوادث ارائه می دهند .

قدردانی از نیروهای هلال احمر 
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی  افزود : از تک تک افراد هلال احمر که پیام آوران صلح و آرامش هستند و بعنوان نهاد بین المللی با یک تفاوت عمده با سایر هلال احمر کشورها  ،با اخلاص و نیت الهی  در خدمت مردم هستند  تشکر و قدردانی می کنم .
وی با اشاره به  کمکهای مردم عزیز به نیازمندان در ماه مبارک رمضان افزود : مسلمانان هر سال در ماه مبارک رمضان مخصوصا در نیمه ماه مبارک رمضان بعنوان روز احسان و نیکوکاری به فقرا و نیازمندان کمک می کردند ولی امسال این کمکها رنگ و بوی خاصی بخود گرفت .

خلق  صحنه های زیبای همدلی توسط مردم 
امام جمعه تبریز ادامه داد : امسال  بلحاظ گسترش ویروس کرونا ، مردم و خیرین دست در  دست هم  دادند ابتدا اقدام به تولید و توزیع ملزومات حفاظتی مانند  مواد ضدعفونی و ماسک نمودند و بعد وقتی مقام معظم رهبری فرمودند بایستی رزمایش مواسات و کمکهای مومنانه انجام گیرد، مردم ما ماننددوران  دفاع مقدس همانگونه که آن زمان  از جبهه ها پشتیبانی می کردند و مساجد را بمرکز پشتیبانی و حمایت و تدارک در دوران دفاع مقدس تبدیل کرده بودند  ، همانگونه بلکه بیشتر از آن مساجد و تکایا و حسینیه ها مرکز جمع آوری و ساماندهی بسته های معیشتی گردید و مردم و خیرین عزیز در راستای لبیک گویی به  ندای مقام معظم رهبری، صحنه های زیبای همدلی را خلق کردند.
نماینده مقام معظم رهبری در استان خاطر نشان کرد : در طرح کمکهای مومنانه تمامی افراد جامعه از آنچه که در توان داشتند به میدان آمدند ودر  این امر خیر مشارکت کردند و ما شاهد بودیم افرادی که اول بسته های معیشتی راقبول می کردند بعد از اینکه نیازشان رفع شد خودشان اقدام به تهیه  بسته برای نیازمندان می کردند .
وی با تشکر از خیرین و نیکوکاران تصریح کرد : ما در این روزهای حساس کرونایی هر جا به مشکلی  برخوردیم از کمکهای خیرین بهره مندشدیم که امیدواریم خداوند به اموال شما مردم عزیزو خیرین  برکت بدهد .

سوم خرداد روز فراموش نشدنی است 
حجت الاسلام آل هاشم به سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر پرداخت و گفت : سوم خرداد روز فراموش نشدنی است ، روزی که   رزمندگان اسلام با انجام عملیات بیت المقدس بعد از  ۴ درسوم خرداد به  پیروزی رسیده و خرمشهر را فتح کردند . 
وی با اشاره به خیانتهای  بنی صدر گفت : علیرغم خیانتهای بنی صدر رئیس جمهور وقت با رشادت رزمندگان اسلام و در سایه وحدت نیروهای مسلح و همچنین  فرماندهی هوشیارانه حضرت امام خمینی(ره) نصرت الهی شامل حال رزمندگان اسلام شد و  پیروزی بزرگ فتح خرمشهر نصیب ملت ایران گردید ، که  امام راحل در عظمت آن فرمود:  خرمشهر را خدا آزاد کرد .
در آغاز این مراسم دکتر حمید حسین پور سرپرست هلال احمراستان گزارشی از اجرای طرح همای رحمت در سطح استان و تعداد بسته های معیشتی و بهداشتی و غذایی توزیع شده ارائه دادند . 

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است