جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   3688  | تاریخ خبر : 1399/03/01  | ساعت : 12:18

سرپرست هلال احمراستان در دیدار پرسنل امداد ونجات:

پایگاههای امداد و نجات بین شهری (جاده ای ) ویترین جمعیت هلال احمر هستند


سرپرست جمعیت هلال احمراستان آذربایجان شرقی در دیدار پرسنل معاونت امداد ونجات بر لزوم حفظ آمادگی نیروهای امدادی تاکید کرد .
 

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، دکتر حمید حسین پور گفت : تفاوت  عمده حوزه امداد ونجات با سایر حوزه در فوریتهاست ، باید نیروهای امداد ونجات آمادگی لازم را داشته باشند تا در مواقع وقوع حوادث سریعا وارد عمل شوند .
وی ادامه داد : فلسفه تشکیل نیروهای واکنش  سریع هم در هلال احمر بر می گردد به حفظ آمادگی و سرعت عمل در زمان وقوع حوادث که بایستی نیروها  از قبل با انجام تمرینات از آمادگی لازم برخوردار باشند .
سرپرست هلال احمر استان ادامه داد: جدی گرفتن و پیگیری امور در امداد ونجات و احصا نقاط قوت و ضعف و اهتمام لازم برای برطرف کردن ضعفها و تقویت قوتها ضروری می باشد .
دکتر حسین پور با اشاره به ظرفیت های مهم هلال احمر استان در حوزه امداد ونجات تصریح کرد : انبارهای امدادی ، امداد هوایی ، پایگاههای امداد جاده ای و کوهستان و پایگاه امدادی پشتیبانی سعید آباد و امدادگران و نجاتگران ورزیده و مربیان مجرب از ظرفیت های هلال احمر استان  است که لازم است در راستای بهره مندی بهینه از این ظرفیت ها تدابیر لازم اتخاذ گردد.
وی اجزای مختلف حوزه امداد ونجات را مانند حلقه های بهم پیوسته زنجیر توصیف کردو خاطر نشان ساخت :  اجزای مختلف حوزه امداد ونجات مانند حلقه های بهم پیوسته زنجیر است که فقدان یکی از حلقه ها موجب اختلال در سیستم امدادرسانی می شود ، لذا ایجاد هماهنگی در میان بخشهای مختلف درون سازمانی و ارتباط و تعامل با دستگاههای همسو نقش مهمی در خدمت رسانی به آسیب دیدگان از حوادث خواهد داشت .
دکتر حسین پور در ادامه بر لزوم پیگیری کارهای عمرانی و بهره مندی از ظرفیت عظیم  پایگاه امدادی پشتیبانی سعید آباد و مرکز آموزشهای جمعیت هلال احمر در آذرشهر تاکید کرد،
سرپرست هلال احمر استان درپایان با اشاره به مطالبه مهم رئیس جمعیت هلال احمر مبنی بر جدی گرفتن مانور ساعت صفر ، وجود پایگاههای امدادجاده ای را در چرخه امدادرسانی به حوادث بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت :  پایگاههای امداد جاده ای ویترین جمعیت هلال احمر هستند و بایستی نجاتگران بصورت مداوم با طراحی و اجرای سناریوهای مختلف سطح آمادگی خود را بالاببرند .
گفتنی است ؛ در این دیدار مثنی حیاتی معاون امداد ونجات جمعیت هلال احمر استان گزارشی از حوزه  امداد ونجات استان را ارائه داد. 

 

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است