جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   3606  | تاریخ خبر : 1399/01/04  | ساعت : 22:07

بازدید استاندار آذربایجان شرقی از پایگاه غربالگری کرونا در خروجی تبریز و آذرشهر


استاندار آذربایجان شرقی  از پایگاههای غربالگری کرونا ویروس هلال احمر در مبادی خروجی شهرهای تبریزو  آذرشهر بازدید و از نزدیک در جریان روند تب سنجی ها قرار گرفت .

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی صبح امروز دوشنبه 4 فروردین 99  از پایگاه غربالگری ویروس کرونا در پلیس راه تبریز – آذرشهر و خروجی آذرشهر واقع در سه راهی گوگان بازدید و امضای پروتکل منطقه‌ای با استان‌های مجاور خبر داد .

وی  اظهار کرد: بر اساس این پروتکل که جزییات آن به زودی و به صورت جامع اعلام می شود کنترل و بستن راه های استان یا غربالگری و کنترل مشترک با استان های مجاور انجام می شود. وی گفت: بر اساس غربالگری هایی که در پلیس راه ها انجام می شود افراد مشکوک به کرونا شناسایی شده و از ورود آنها به استان و شهرستان ها جلوگیری می شود.

پور محمدی  ادامه داد: همچنان که امروز نیز شاهد انجام غربالگری در این پلیس راه بودیم پنج نفر مشکوک به کرونا شناسایی و از ورود آنها ممانعت شد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین از انجام ضد عفونی خودروها و تب سنجی در ورودی شهرستان های استان خبرداد و افزود: خیران در انجام این اقدامات مشارکت کردند که قابل تقدیر است.

پورمحمدی افزود: غربالگری و پایش یکی از عوامل مهم در کاهش بیماری کروناست که باید مورد توجه قرار گیرد ضمن اینکه کاهش سفرهای غیرضرور نیز در این موضوع بسیار تعیین کننده است.

وی با تجلیل از تلاشهای نجاتگران جمعیت هلال احمر استان در امر غربالگری ویروس کرونا در مبادی ورودی و  خروجی استان و شهرها گفت :  ورودی های استان و شهرستان ها از سوی گروه های  جمعیت هلال احمر استان  بصورت شبانه روزی کنترل می شود و علیرغم کاهش  تعداد مسافرت ها بایستی این روند ادامه داشته باشد تا شاهد قطع زنجیره ویروس کرونا باشیم .

وی خاطرنشان کرد: از صبح امروز، ۲۰۰ خودرو در پلیس راه تبریز - آذرشهر توسط نیروهای جمعیت هلال احمر استان مورد سنجش و غربالگری قرار گرفته اند  که این روند به صورت ۲۴ ساعته و در روزهای آتی نیز ادامه خواهد داشت.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اجرای توصیه های پزشکی از سوی مردم گفت: مردم در سامانه سلامت بخش غربالگری ثبت نام و در صورت داشتن سووال یا علایم با شماره ۴۰۳۰ تماس بگیرند.

 

تب سنجی 465 هزار نفر در آذربایجان شرقی

در این بازدید دکتر هادی موسوی سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی گزارشی از عملکرد و اقدامات جمعیت هلال احمر در امر مقابله با شیوع ویروس کرونا  ارائه داد و افزود : نیروهای جمعیت هلال احمر استان تا پایان روز سوم فروردین ماه 1399 سر نشینان  بیش از 175 هزار خودرو  بتعداد  465 هزار  نفر را مورد تب سنجی قرار داده اند که از این تعداد تاکنون 539 نفر علامتدار کرونا شناسایی و ثبت و ۴۴ نفر  به نیروهای بهداشت و درمان جهت انجام آزمایشات لازم معرفی شده اند.

وی ادامه داد: در این غربالگری ها 45  گروه جمعیت هلال احمر در سطح استان تب سنجی و غربالگری کرونا را انجام می دهند.

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است