جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   3426  | تاریخ خبر : 1398/06/14  | ساعت : 11:28

مسئول دفترنمایندگی ولی فقیه در هلال احمر آذربایجان شرقی :

اذعان به اشتباه شجاعت می خواهد توجیه اشتباه بمراتب اشتباهی بزرگتر می باشد


حجت الاسلام عبدالحمید واعظی در مراسم  زیارت عاشورای جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی بر لزوم توجه به فلسفه حرکت و قیام حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) تاکید کرد .
 

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ،در این مراسم که در نماز خانه جمعیت هلال احمر استان هر روز صبح با شرکت کارکنان برگزار می شود ، مسئول دفترنمایندگی ولی فقیه در هلال احمر آذربایجان شرقی در ادامه تبیین و تشریح فلسفه قیام عاشورا گفت : امام حسین (ع) قبل از حرکت از مدینه  و بعد از آن در منازل مختلف طی سخنرانیها و نامه های مختلف می فرماید :  هان اى مردم! این گروه (بنى امیّه) به طاعت شیطان پایبند شده و از پیروى خداوند سرپیچى کرده اند، فساد را آشکار ساخته و حدود الهى را تعطیل کرده اند. آنان بیت المال را به انحصار خویش درآورده، حرام خدا را حلال و حلال خدا را حرام شمرده اند، ، آيا نمي نگريد که به حق عمل نشده و از باطل روي گردانده نمي شود، شايسته است در اين محيط انسان به ديدار پروردگارش شور و عشق نشان دهد، بدرستي که من در چنين شرائطي مرگ را جز سعادت و زندگي با ستمکاران را جز رنج و نکبت نمي دانم.
وی با تاکید بر مراقبت انسان از اعمال و رفتار خود  ادامه داد : انسان  از کیدو مکر شیطان در امان نیست  و شیطان به طرق مختلف در صدد اغوا و گمراه نمودن انسان است .
حجت الاسلام واعظی افزود : شیطان در محیط کاری بسراغ انسان می آید و اورا برای انجام خطا وگناه وسوسه می کند و وقتی کارمندی با تبعیت از شیطان و نفس  دچار خطا می شود اورا وادار می کند  بجای اذعان به اشتباه و قبول آن ، در مقام توجیه آن بر آید  و بایستی متذکر شد که اذعان به اشتباه شجاعت می خواهد توجیه اشتباه بمراتب اشتباهی بزرگتر می باشد.
وی در ادامه به لزوم قدردانی از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نعمت رهبری و ولایت فقیه اشاره کرد و گفت  : دشمنان نظام امروز با بهره گیری از تبلیغات مسموم و گسترده خود درصدد نشان دادن چهره دیگر  از رژیم طاغوت در اذهان عمومی هستند در حالیکه این تبلیغات نخ نما در اذهان مردم ایران و کسانی که از نزدیک خیانتها و جنایتهای آن رژیم را در تمامی ابعاد دیده بودند جایی ندارد .
ایشان در پایان به آفت تملق و چاپلوسی اشاره کرد و تصریح کرد : تملق و چاپلوسی تنها ابزار آدمهای بی هنر و بی خاصیت  که کار دیگری از دستشان بر نمی آیدمی باشد و  در بدو پیروزی انقلاب  اسلامی ،امام خمینی شدیدا با این پدیده شوم مخالفت کردند و همواره  از تعریف و تمجید تبری می جستند .

 

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است