جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   3395  | تاریخ خبر : 1398/04/26  | ساعت : 18:01

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی ؛

اختصاص منابع جدید از مالیات بر ارزش افزوده برای خرید تجهیزات امدادی هلال احمر


نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیر عامل هلال احمر استان از عزم مجلس شورای اسلامی برای اختصاص  منابع مالی جدید جهت خرید و تامین تجهیز امدادی جمعیت هلال احمر خبر داد .
 

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ،دکتر معصومه آقاپور علیشاهی نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی ،صبح امروز چهارشنبه 26تیرماه 98در دیدار با سعید کنعانی  مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی از خدمات هلال احمر در طرح نوروزی و سیل اخیر تقدیر و تشکر نمود .
آقاپور  با اشاره به حوادث سیل اخیر در کشور و نقش مهم جمعیت هلال احمر در امر امدادرسانی افزود : با توجه به اینکه در سیل  ماههای گذشته مناطق فراوانی آسیب دید و زیر ساختها دچار مشکل شد ،جمعیت هلال احمر با ساماندهی نیروها و امکانات امدادی در حداقل زمان ممکن  و بدون هرگونه ریخت و پاش و هزینه های اضافی بر فرایند نجات دهی متمرکز شد و نسبت به کنترل بحران بوجود آمده اقدام نمود .
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی  به حادثه سیل استان فارس پرداخت و گفت : در حادثه سیل استان فارس علیرغم اینکه همه سازمانها پای کار بودند ولی مدیریت واحدی وجود نداشت با این حال جمعیت هلال احمر بر اساس تجربیات و مقررات حاکم بر اصول و مبنای امدادرسانی خود توانست ظرف کمتر از 6 ساعت نسبت به امدادرسانی اقدام و از بروز بحران جلوگیری کند .
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطر نشان کرد : یکی از اقدامات ستودنی و  بسیار زیبای هلال احمر در حوادث و بحرانها رسیدگی به همه اقشار آسیب دیده است و اینطور نیست که به طیف خاصی رسیدگی نمایند در حوادث سیل ماههای گذشته چیزی که ما از نزدیک شاهد آن بودیم رسیدگی به مادران باردار بود .
وی تصریح کرد : مادران باردار در حوادث بیشترین ضربه را می بینند و بتبع آن نسل آینده دچار آسیب می شود که رسیدگی هلال احمر به این قشر آسیب پذیر نشان از حاکم بودن مقررات  و سیستم خاص امدادرسانی است که در پیکره هلال احمر جاری و ساری است و بصورت مرتب و منظم در طول سال تمرین می شود .
آقاپور با تقدیر از اقدامات پیشگیرانه هلال احمر استان و شهرستان شبستر  ادامه داد : جمعیت هلال احمر در سالجاری علاوه بر فعالیت وسیع در استانهای سیل زده در استانهایی که در آنها حادثه سیل منجر به آسیب نشد نیز فعالیت های پیشگیرانه خوبی انجام داد و درجریان طرح نوروزی و استقبال از مهمانان و شاخه گردشگری نیز شاهد فعالیتهای درخشانی از هلال احمر بودیم .
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی بر لزوم تامین منابع مالی برای خرید تجهیزات بروز امدادی برای هلال احمر تاکید کرد و گفت : ما در مجلس در اصلاحیه مالیات بر ارزش افزوده که کلیاتش در صحن علنی مجلس تصویب شد یکی از مواردی که بشدت بر روی آن متمرکز بودیم معاف از مالیات بر ارزش افزوده شدن هلال احمر در امر خرید تجهیزات امدادی بود و علاوه بر آن درصدی نیز که بعدا معین می شود جداگانه از سهم  یک نهم 9/1  مالیات بر ارزش افزوده جهت خرید تجهیزات امدادی هلال احمر در نظر گرفته شده است که ان شالله بعد از تصویب نهایی اجرایی خواهد شد .

 

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين