جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   3252  | تاریخ خبر : 1397/12/23  | ساعت : 17:04

کنعانی در برنامه زنده دانیشیق از رادیو تبریز مطرح کرد :

جمعیت هلال احمر با تمام توان در خدمت هموطنان و مسافران نوروزی خواهد بود


مدیر عامل هلال احمر آذربایجان شرقی با حضور در برنامه زنده رادیویی "دانیشیق "رادیو تبریز ، ضمن تشریح اقدامات جمعیت هلال احمر استان در سالجاری و طرح نوروزی ۹۸ به سوالات تلفنی  مردم پاسخ داد .

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ،کنعانی با اشاره به وقوع حوادث مختلف در سطح کشور در سالجاری ،از نقش آفرینی تیم تخصصی امداد ونجات کوهستان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در حادثه سقوط هواپیمای مسافربری در ارتفاعات دنا تجلیل و افزود : تیم امداد ونجات کوهستان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی سالجاری در دقایق تحویل سال 97 در ارتفاعات 4 هزار متری دنا حضور یافته و نسبت به جستجوی پیکرهای جانباختگان حادثه سقوط هواپیما  اقدام نمودند .
وی  با تجلیل از خدمات پزشکان و پرستاران و کارشناسان بهداشتی در کاروانهای سلامت اعزامی به مناطق کم برخوردار گفت : امسال در جریان خشکسالی و کمبود آب  در سیستان و بلوچستان ، تیم درمانی جمعیت هلال احمر متشکل از پزشکان و پرستاران و کارشناسان بهداشتی  داوطلب در دو منطقه سیستان و بلوچستان حضور یافته و خدمات دارویی و درمانی رایگان به هموطنان عزیز ارائه نمودند که رضایت و جلب نظر اهالی را در پی داشته است . 
کنعانی در ادامه با اشاره به داوطلب محور بودن هلال احمر  افزود :جمعیت هلال احمر کشورمان  همانند سایر جمعیت ها و صلیب سرخ ها یک نهاد داوطلب محور است و ما تلاش می کنیم  وجه داوطلب محوری هلال احمر را حفظ کنیم و از دور شدن  هلال احمر از نقش داوطلب محوری  و  آسیب دیدن این نقش مهم جلوگیری کنیم .هرچند در این مسیر با یک سری مشکلات مواجه هستیم.
مدیر عامل استان تصریح کرد : جمعیت هلال احمر در مبحث  امداد جاده ای وظیفه رها سازی  مصدومان با استفاده از دستگاههای منحصر بفردبرش که بر روی خودروهای نجات سوار هستند را داشته وبرای تحقق این امر  در تمامی پایگاهها امداد جاده ای استان یکدستگاه خودرو نجات داریم ،همچنین نیروهای هلال احمر ، در امر  انتقال مصدومان به مراکز درمانی  بعنوان نیروی  کمک کننده به اورژانس عمل می کند.
کنعانی ادامه داد : شعار اصلی ما در هلال احمر تسکین آلام بشری است و هر اقدامی که در جمعیت هلال احمر صورت می پذیرد در راستای همین شعار اصلی می باشد .

وی  تصریح کرد : جمعیت هلال احمر از طریق معاونت جوانان اقدامات خود را از کودکستانها آغاز و با پیگیری در مدارس در قالب طرح دادرس – دانش آموز  آماده در روزهای سخت _ دانش آموزان را با مباحث امداد ونجات آشنا و  تا سطح دانشگاه در قالب کانونهای دانشجویی ودر مدارس حوزه علمیه با کانونهای طلاب ادامه داده و علاوه بر ارائه آموزش های لازم ،نسبت به تربیت امدادگر و نجاتگر تخصصی برای حوادث و بحرانحا اقدام می نماید.
مدیر عامل استان  افزود :در سالهای اخیر برابر توصیه مقام معظم رهبری ،جمعیت هلال احمر در امر پیشگیری از موارد مخدر ورود پیدا  کرده و با برگزاری کارگاهها و دوره های متعدد کشوری ،جوانان را با عواقب و عوارض ناشی از مواد مخدر آگاه کرده و نزدیک به ۷۰۰ نفر مربی  جوان در سطح کشور تربیت نموده است و علاوه برآن کتابی نیز در این خصوص به زیور طبع آراسته است .
کنعانی داروخانه جمعیت هلال احمر  استان در تبریز را  یکی از داروخانه های  خوشنام و مورد وثوق مردم دانست  و افزود : داروخانه هلال احمر جز داروخانه های خوشنام در استان بوده و روزانه نیاز دارویی تعداد کثیری از هموطنان را  رفع می کند و ما همواره همت خودرا  در جهت ارتقا سطح خدمات دارویی بکار بسته ایم .
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان در ادامه به تشریح خدمات جمعیت هلال احمر در طرح نوروزی پرداخت و گفت : جمعیت هلال احمر استان با تمام توان در خدمت هموطنان و مسافران نوروزی خواهد بود تا سفری خوش و ایمن و  بی خطر برای مسافران نوروزی که استان مارا برای مسافرت برگزیده اند را رقم بزند .
وی افزود : جمعیت هلال احمر با برگزاری دوره های باز آموزی برای نجاتگران شرکت کننده در طرح ملی امداد ونجات نوروزی 98 به استقبال طرح نوروزی رفته است وامسال هلال احمر با بهره گیری از ۲۷ پایگاه جاده ای و ۲ پایگاه  کوهستان و ۱۴ پست موقت و یک فروند بالگرد از مورخه 25 اسفند سالجاری تا 16 فروردین سال 98  در خدمت هموطنان خواهد بود .
کنعانی خاطرنشان کرد : در جاگزینی پست های موقت سعی شده است نقاط حادثه خیز استان احصا  و پست های موقت در این نقاط پر خطر دایر شوند و با برپایی 14 فقره پست موقت، تقریبا درصد پوشش امدادی استان توسط هلال احمر به سطح قابل قبولی ارتقا می یابد .
وی  ادامه داد :در طرح ملی امداد و نجات نوروزی امسال  761 نفر نجاتگر که قبلا دوره‌های بازآموزی را گذرانده اند به همراه۱۰۰ نفر از پرسنل  از تاریخ  ۲۵ اسفند ۹۷تا ۱۶  فروردین ۹۸ در قالب طرح ملی امداد و نجات نوروزی با بهره‌گیری از چهل و پنج دستگاه آمبولانس و24 دستگاه  خودروی نجات و  ۱۰ دستگاه خودروی کمک دارو یک فروند بالگرد به  ارائه خدمات خواهند پرداخت
مدیرعامل استان ادامه داد :بالگرد جمعیت امسال از ۲۵ اسفندماه ۹۷ تا ۵ فروردین ۹۸ در استان آذربایجان شرقی مستقر خواهد شد و در صورت نیاز به پرواز در خواهد آمد .
کنعانی  خاطر نشان کرد: امسال سه دستگاه خودروی نجات به ناوگان ترابری امدادی جمعیت هلال احمر استان  افزوده خواهد شد
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در ادامه به اجرای طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی توسط معاونت جوانان اشاره کرد و گفت: در این طرح معاونت جوانان  جمعیت هلال احمر استان در ۴۲  نقطه استان پست  راهنمایی مسافرین نوروزی برپا خواهد کرد و در این طرح  ۶۰ نفر از پرسنل جوانان به همراه ۳۰۰ نفر از اعضای جوانان انجام وظیفه خواهند نمود.
رئیس کارگروه امداد ونجات استان افزود : کودکان نقش مهمی در هدایت ذهنی والدین دارند  بنابراین سعی شده است در سفرهای نوروزی با ایجاد فضاهای دوستدار کودک و نوجوان، محیط های جذابی برای کودکان فراهم نماییم در این محیط ها که در مبادی ورودی شهرها دایر خواهد شد  کودکان اقدام به کشیدن نقاشی با موضوع هلال احمر  خواهند نمود که سال گذشته دومین جشنواره نقاشی بین المللی صلح و دوستی که در تبریز برگزار شد حاصل همین نقاشی های سفرهای نوروزی بود .  
کنعانی به سفر قریب الوقوع رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به استان آذربایجان شرقی اشاره کرد و افزود : ان شاالله در سفر جناب آقای دکتر علی اصغر پیوندی به استان، ۳ دستگاه خودرو نجات جدید، به ارزش بالغ بر ۵ میلیارد تومان  مورد بهره برداری قرار گرفته و به ناوگان امدادی استان افزوده خواهد شد.
وی در پایان از هموطنان خواست شماره تلفن اضطراری 112 جمعیت هلال احمر را بخاطر بسپارند و در زمان مواجه با حوادث مراتب را به اطلاع نیروهای هلال احمر جهت اعزام تیم های امدادی برسانند .
گفتنی است :در این برنامه گزارشهای  مردمی تهیه شده، پخش و مردم نظرات خود را نسبت به فعالیت های هلال احمر اعلام داشتند،ارسال پیامک های مردمی از بخش دیگر این برنامه بود که شنوندگان بصورت پیامک سوالات خود را  با مدیر عامل استان  در میان گذاشتند ،ارتباط تلفنی شنوندگان با برنامه دانیشیق  دیگر  بخش این برنامه بود که مردم ضمن قدردانی از زحمت کشان و نجاتگران هلال احمر، خواستار حمایت مسئولان از نجاتگران شدند.

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است