جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   3227  | تاریخ خبر : 1397/11/18  | ساعت : 16:01

باشرکت داوطلبان ، جوانان ،امدادگران محقق شد؛

برگزاری مراسم دهه فجر فاطمی در سالن سرپوشیده هلال احمر در تبریز


مراسم گرامیداشت دهه فجر فاطمی با حضور گسترده اعضا و کارکنان جمعیت هلال احمر در شعبه تبریز برگزار گردید
 

 

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی،عبدالحمید واعظی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان در این مراسم با گرامیداشت ایام فاطمیه و چهل سالگی انقلاب اسلامی گفت: امنیت و نظم و انضباط و پیشرفت و تعالی کشور مدیون خون شهدا و رهبری امام راحل و مقام معظم رهبری است و ما بایستی همواره  قدردان این نعمت انقلاب باشیم و لحظه ای از تکریم آن غفلت ننماییم  ،چرا که غفلت آفت بزرگی است.
وی ادامه داد :  بشر همواره دنبال خوشبختی و سعادت است ،بهترین راه خوشبختی و سعادت تمسک به سیره معصومین می باشد.

تاثیر مهم الگوی صحیح در پیشرفت و تعالی جامعه و جوانان 
 وی در ادامه با اشاره به انتخاب الگوی صحیح گفت: امروز چیزی که جوانان ما را رنج می‌دهد عدم انتخاب درست الگوهای صحیح می باشد ،الگوی کامل، الگوی صحیح ،باید ضریب خطایش  نسبت به دیگران صفر باشد.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان افزود : بهترین الگوی بشریت میتواند سیره معصومین و ائمه اطهار علیهم السلام باشد . 
حجت الاسلام واعظی  ادامه داد : امام زمان می فرماید: مادرم حضرت زهرا الگوی ماست ،بنابراین ما باید به تأسی از امام زمان حضرت زهرا را در تمامی کارهای خویش الگو قرار دهیم ،الگوی زنان ما بایستی حضرت زهرا باشد، حضرت زهرا کلاس های تفسیر و روایات برای خانم های مدینه  نمی‌گذاشت.
حجت الاسلام والمسلمین واعظی ادامه داد: حضرت زهرا در خانه محقر خویش ۴ انسان و شخصیت بزرگ جهان اسلام را تربیت کرد ،سلمان تربیت یافته مکتب حضرت زهراست ،حدیث کسا را سلمان فارسی مستقیماً از حضرت زهرا نقل می کند.
 وی سپس به شیوه زندگی حضرت زهرا اشاره کرد و افزود: زندگانی حضرت زهرا می تواند در تمامی اعصار و قرون برای بشریت الگو قرار گیرد، آنحضرت  فرزندان و همسر خود را با القاب صدا می کرد  وبا  احترام آنها را تکریم می‌کرد و اگر امروز سیره معصومین الگوی مردم و جوانان قرار می‌گرفت امروز ما مشکلی نداشتیم.

کنعانی : وجود  ولایت فقیه رمز پیروزی و دوام انقلاب است 
در این مراسم سعید کنعانی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان با گرامیداشت  ایام فاطمیه و دهه فجرگفت : مقارنت ایام فاطمیه با ایام الله دهه فجر ارزش این دهه را دوچندان نموده است.
وی با اشاره به  خصوصیات بارز حضرت زهرا علیه السلام گفت :خصوصیات بارز حضرت زهرا، تبعیت از ولایت و مدافع ولایت فقیه بودن می باشد که در انقلاب اسلامی ایران هم مردم  ما با تبعیت از ولایت فقیه  پیروزی های  پی در پی را نصیب خویش کردند .
کنعانی افزود : انقلاب اسلامی ایران، پدیده بزرگ قرن ،به رهبری امام راحل به پیروزی رسید و مشخصه بارز آن هم در راس بودن ولایت فقیه بود، از بدو انقلاب دسیسه های گوناگونی برای سرنگونی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توسط دشمنان با ترور شخصیت ها و تحمیل جنگ و ده‌ها توطئه  دیگر بوجود آمد ،ولی روز به روز به حول قوه الهی این انقلاب قدرتمند شده است
مدیر عامل استان  ادامه داد: دشمنان می‌گفتند ما نخواهیم گذاشت انقلاب اسلامی ایران چهل سالگی خود را جشن بگیرد ولی ما می بینیم علی رغم مشکلات و فشارهای اقتصادی، مردم از انقلاب خویش  به رهبری مقام معظم رهبری پشتیبانی کرده اند .تحریم های امروز در مقابل تحریم های زمان جنگ چیزی نیست .
فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهدای گمنام هلال احمر  سپس به دستاوردهای نظام اشاره کرد و افزود : در تمامی  معادلات سیاسی منطقه و جهان می‌توان گفت ایران نقش اساسی دارد و بدون  ایران تصمیم گیری های منطقه به جایی نمیرسد.
تاکید بر شرکت گسترده در راهپیمایی 22 بهمن 
 سعید کنعانی خاطر نشان کرد:  جهان بینی و آینده نگری مقام معظم رهبری دسیسه‌های دشمنان را یکی پس از دیگری خنثی میکند و خون شهدا این  انقلاب را بیمه کرده است، خانواده هایی هستند که سه فرزند رشید خود را به انقلاب تقدیم کرده اند.
 وی با گرامیداشت رجعت پیکر شهید سرافراز سپاه اسلام یعقوب آذرآبادی حق و شهید عظیمی گفت: خون شهدا و همچنین رشادت جانبازان ، موجب دوام انقلاب اسلامی شده است .
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان در پایان با تبریک فرارسیدن ۲۲ بهمن بر لزوم شرکت گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید نمود و گفت: شرکت گسترده مردم  در راهپیمایی ۲۲ بهمن، نقش مهمی در یاس و ناامیدی دشمنان اسلام دارد .
اجرای  تواشیح توسط گروه تواشیح و مدیحه سرایی و همخوانی ثارالله و اجرای سرود توسط گروه سرود ناشنوایان و  مرثیه خوانی توسط حاج صمد قلیزاده از ذاکران تبریز و همچنین پخت و پز و توزیع  آش نذری توسط داوطلبان جمعیت هلال احمر تبریز  از سایر برنامه های این مراسم  بود.

 

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است