جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   3193  | تاریخ خبر : 1397/10/18  | ساعت : 12:32

برگزاری کارگاه آموزشی سامانه بانک اطلاعات املاک ،اسناد و موقوفات در تبریز


کارگاه آموزشی سامانه بانک اطلاعات املاک ،اسناد و موقوفات با شرکت کارشناسان امور حقوقی  جمعیت هلال احمراستانهای شمالغرب کشوردر تبریز می شود 
 

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ،سعید کنعانی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان در آغاز این کارگاه با اشاره به تاریخچه هلال احمر گفت : نزدیک به یک قرن از تاسیس  جمعیت هلال احمر در تهران و نخستین شهر بعد از پایتخت در تبریز می گذرد و در طی این یک صد سال اخیر املاک  و مستغلات فراوانی بصورت  هبه و وقف و اهدا و ... از طرف مردم مومن و متدین کشورمان بر اساس آموزه های دینی  و بر اساس اعتمادی که به هلال احمر داشته اند با نیات خیرخواهانه  در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گرفته است.
وی ادامه داد ؛جهت گسترش و نشر فرهنگ وقف و حفظ این اعتماد عمومی ، بایستی نیات واقفین در بهره برداری از املاک وقفی مد نظر قرار گیرد بنابراین واحدهای حقوقی ،در این خصوص وظیفه مهمی دارند و بایستی از این میراث گرانبها حفظ و حراست نمایند .
کنعانی ادامه داد : موضوع شناسنامه دار نمودن املاک و مستغلات در دستور کارما بوده و پرونده های متعددی را پیگیری کرده و احکام تخلیه گرفته ایم .
وی در پایان به حساسیت واحدهای حقوقی اشاره کرد و افزود : با توجه به حضور کارشناسان واحدهای حقوقی هلال احمر  در محاکم قضایی جهت دفاع از حق و حقوق جمعیت هلال احمر بایستی این عزیزان تسلط کافی به قوانین داشته باشند چرا که دفاعیات آنان بنوعی با سرنوشت جمعیت هلال احمر گره خورده است .
 گفتنی است در این کارگاه یک روزه کارشناسان حقوقی  جمعیت هلال احمر استانهای شمالغرب کشور ،زنجان، اردبیل ، آذربایجان شرقی و آذربایجانغربی شرکت کرده اند که اساتیدی از معاونت مجلس و امور حقوقی جمعیت هلال احمر مباحثی مانند نحوه ثبت املاک در سامانه اطلاعات املاک ، تملک و ثبت بودجه سال 97 را تدریس خواهند نمود .  

 

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است