جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   3065  | تاریخ خبر : 1397/06/03  | ساعت : 08:56

بسته خبری معاونت جوانان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی


تکریم روز پزشک و سالروز بازگشت آزادگان و گرامیداشت روز جهانی مساجد /مسابقات رفاقت مهرو پویش نذر آب 
 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

دانش آموزان آذربایجان شرقی، قدردان پزشکان در روز پزشک


اعضای کانون‌ های دانش آموزی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در روز پزشک، به دیدار پزشکان جمعیت استان و سایر مراکز درمانی رفتند و با اهدای گل، این روز را گرامی داشتند.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، اعضای کانون های دانش آموزی استان آذربایجان شرقی همزمان با روز پزشک، به رسم قدردانی از زحمات خطیر پزشکان، ضمن دیدار با پزشکان جمعیت استان و سایر مراکز درمانی و بیمارستان‌ها به بهانه این روز با اهدای گل از آنان قدردانی کردند.
گرامیداشت این روز و تجلیل از پزشکانی که در کاهش، تسکین و درمان آلام بشر می کوشند از اهداف و اصول سازمان جوانان جمعیت هلال احمر است که کانون های دانش آموزی در این فعالیت های فرهنگی پیشتاز و پیشگام هستند.

 

برگزاری مرحله شهرستانی مسابقات فرهنگی و امدادی رفاقت مهر در مراغه


مرحله شهرستانی مسابقات رفاقت مهر در شهرستان مراغه برگزار و تیم‌ های برتر برای شرکت در مسابقات استانی معرفی شدند.
مرحله شهرستانی مسابقات فرهنگی-امدادی رفاقت مهر در محل جمعیت هلال احمر شهرستان مراغه برگزار شد و اعضای برادر و خواهر در تیم های جداگانه، با حضور معاونت امور جوانان استان و مسئولین ستادی حوزه جوانان استان به رقابت پرداختند.
دکتر فرزاد کریمیان معاون امور جوانان استان آذربایجان شرقی ضمن تشکر از روحیه داوطلبی و مشارکت اعضا، بر ضرورت تمرین و آمادگی اعضای جوانان در زمینه های امدادی تاکید نموده و مشارکت اعضا در فعالیت های امدادی و بشردوستانه را مغتنم شمرد.
 کریمیان در ادامه افزود: اعضای جوانان با فراگیری آموزه های امدادی که از وظایف اصلی جمعیت هلال احمر می باشد، در زمان و مکان های مختلف، به فراخور نیاز و لزوم حاضر شده و داوطلبانه در جهت انجام رسالت خود می کوشند.
این گزارش حاکی از آن است که در خاتمه این رقابت‌ها از زحمات اعضای شرکت کننده تقدیر به عمل آمد و تیم های برتر جهت شرکت در مسابقات استانی معرفی شدند.

گرامیداشت روز جهانی مساجد توسط دانش آموزان آذربایجان شرقی


اعضای کانون‌ های دانش آموزی استان آذربایجان شرقی در روز جهانی مساجد، ضمن حضور در مساجد و گرامیداشت این روز، به مسجد و نمازگزاران سجاده اهداء کردند.
همزمان با روز جهانی مساجد، اعضای کانون‌ های دانش آموزی استان آذربایجان‌ شرقی با حضور در مساجد و آئین غبار روبی و فضاسازی و آماده سازی مساجد برای برگزاری مراسمات پیش رو، به نمازگزاران و مساجد تعدادی سجاده از طرف کانون های دانش آموزی اهداء شد.
دانش آموزان ضمن آشنایی و آشتی با مساجد؛ برای برگزاری هیئت های علی اکبر (ع) سازمان جوانان در ماه آینده در سراسر کشور برای برنامه‌ های فرهنگی – مناسبتی آماده می شوند.

جوانان نوع‌دوست آذربایجان‌شرقی پایِ درسِ آزادگی


جوانان شهرستان عجب‌شیر در سالروز بازگشت آزادگان به کشور، به دیدار آزاده‌ای که پس از ۱۰ سال به میهن بازگشت و عضو شورای اجرایی این شهرستان می‌باشد، رفتند.اعضای جوانان شهرستان عجب شیر در سالروز بازگشت افتخارآمیز آزادگان به میهن، با موتور سواری نمادین و بازسازی صحنه اتوبوس بازگشت آزادگان به میهن در جشن عمومی گرامیداشت این روز شرکت کردند.جوانان این شعبه همچنین با حضور در گلزار شهدای این شهرستان و ادای احترام به شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای گمنام به عطر افشانی و غبارروبی قبور پرداختند.در ادامه گرامیداشت این روز، جوانان این شعبه به دیدار یکی از آزادگان که پس از ۱۰ سال اسارت، به کشور بازگشته بود و اکنون نیز یکی از اعضای شورای اجرایی جمعیت هلال احمر شهرستان عجب شیر است، رفتند و پای خاطرات و درس آزادگی حاج نجف جعفری که علاوه بر آزاده بودن، هلال احمری است و از داوطلبان و خیرین می باشد، نشستند و تلفیق بشردوستی را با میهن دوستی جشن گرفتند.

گزارش // بارش مهرورزی در کاروان همدلی مجمع جوانان آذربایجان‌شرقی در پویش نذر آب


زخمی که این روزها بر تن کشورمان افتاده نامش خشکسالی است که بارها و بارها بساطش را بر روی این کره خاکی پهن کرده است. گذرِ این درد این بار به سرزمین مان ایران افتاده و در مناطق مرکزی، شرق و جنوب کشور جولان می دهد.جمعیت هلال احمر منادی همیشگی تسلی آلام بشری وارد میدان عمل و چاره‌اندیشی شده است.

تلالو مهرورزی برای گذر از بحران آب

 

اعضای مجمع کانون‌های جوانان استان آذربایجان شرقی در پویش نذر آب جمعیت هلال احمر، پیشتاز همدلی با مناطق متاثر از خشکسالی هستند.
طبق دستور دبیرکل جمعیت هلال احمر و تاکید رئیس سازمان جوانان برای همدلی با مناطق جنوب شرقی کشور که درگیر با بحران خشکسالی هستند، شورای مرکزی مجمع جوانان استان آذربایجان‌شرقی با برگزاری جلسات مجازی به همفکری و تبادل نظر پرداختند و به دنبال راهکارهای عملیاتی برای حساس سازی جامعه نسبت به صرفه‌ جویی همگانی در مصرف آب و در ادامه پیوستن به پویش نذر آب جمعیت هلال احمر جهت کمک به اهالی سیستان و بلوچستان و سایر مناطق کم آب بودند.
با بارش فکری و ارائه پیشنهادات عملیاتی و میدانی از سوی مجمع استان آذربایجان‌شرقی، شعارهای متناسب با این موضوع نیز مطرح و تصویب شد و توسط دبیر مجمع استان به مجمع کشوری و سمع و نظر رئیس سازمان رسید.

تبلور نوع دوستی در فضای مجازی

بلافاصله پس از جلسات متعدد همفکری، جوانان آذربایجان‌شرقی پیشتاز و پیشگام این امر در کشور شدند و مسیر کارهای میدانی را آغاز و هموار کردند. طبق قرار اعضای مجمع استان و اطلاع به تمامی کانون‌های جوانان استان به جهت همیاری با مردمان کم برخوردار و درگیر کم آبی، سفیران آب حیات باشند.
با یک حرکت شبکه ای و هماهنگ، به منظور بهره گیری کافی و وافی از فضای رسانه ای و مجازی، با به اشتراک گذاشتن طرح پویش نذر آب در صفحه‌ی استانی و سپس در صفحات شهرستان‌های استان و دعوت عموم مردم برای پیوستن به این کمپین و ارائه پیشنهادات و ایده‌های خود در این خصوص در این حرکت جمعی در سراسر استان شرکت کردند.

گسترش مهربانی در مسیر همدلی

جوانان استان آذربایجان‌شرقی در مسیر جامه عمل پوشانیدن به دستور اکید رئیس سازمان جوانان و برآوردن انتظارات بجا از جوانان برای اجرای کارهای میدانی و عمومی، با حضور در میادین اصلی شهرها، دوچرخه سواری و شرکت در نمازجمعه نسبت به اطلاع رسانی و آگاه سازی عموم مردم درخصوص موضوع پیش روی جمعیت هلال احمر و سازمان جوانان تلاش‌هایی صورت گرفت.

همچنین از ظرفیت برنامه های شوق رویش و حضور جوانان در برنامه‌های ویژه تابستان سازمان جوانان نیز به منظور تحقق این هدف بهره گیری شد.

در ادامه فعالیت‌های میدانی اعضای جوانان که متاثر از کار شبکه‌ای مجمع جوانان استان بود، مسئولین استانی و شهرستان‌ها نیز ضمن استقبال از این پویش، جهت همیاری و مشارکت در این موضوع اعلام آمادگی کردند. فرمانداران، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و ائمه جمعه و روسای ادارات از پیوستگان به این کمپین در استان آذربایجان‌شرقی بودند.

سفیران آب حیات در اردوگاه مهر

مجمع جوانان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان‌شرقی در اردوی کشوری نشاط و امید در اردوگاه مهر بندر انزلی نیز از پای ننشستند و دغدغه یاری و نوع‌دوستی وجدان پاک و بیدارشان را آرام نگذاشت و با پیشنهاد و اجرای پویش نذر آب در نشاط جوانی، به فکر ایجاد امید برای مردمان مناطق خشک کشور بودند. با امضای دبیرکل جمعیت هلال احمر، مدیرکل حراست جمعیت، رئیس سازمان جوانان و مدیران عامل و سایر مسئولین ارشد جمعیت پویش مجمع جوانان آذربایجان شرقی شکل رسمی تر به خود گرفت و در ادامه با امضای سایر جوانان سراسر کشور پیمانِ مهر و دوستی بستند و متعهد شدند برای کمک به محرومان و از سر گذراندن این بحران، آرام نگیرند و دست از تلاش و کوشش برای گسترش مهر برندارند و از پای ننشینند.
ایجاد موج همدلی و مهربانی در اردوگاه مهر از دیگر فعالیت‌ های جوانان آذربایجان شرقی در امتداد حرکت های مهرورزانه جمعیت هلال احمر بود.

تداوم باران مهر در ادامه خدامت بشردوستانه

با توجه به حضور کاروان‌های سلامت و تیم‌های پزشکی و داوطلبی استان آذربایجان‌شرقی در روستاهای درگیر بحران در استان سیستان و بلوچستان، جوانان استان آذربایجان‌شرقی نیز با فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی سفیران نذر آب و همگام با سایر سازمان‌های جمعیت هلال احمر در جهت کمک به هموطنان در تحقق اصل نوع‌دوستی و تسکین آلام این مناطق می‌کوشند.
جوانان همچون همیشه بر بلندای بام مهرورزی و مهرگستری ایستاده و تا مُهر و نشان ماه سرخ را بر سینه حک کرده اند؛ برای اصول و اهداف بشردوستی، داوطلبانه و متعهدانه در مسیر همدلی و در بستر سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در حال سبقت در نیکی‌ها هستند.

جوانان آذربایجان‌شرقی سفیران نذر آب در اردوی نشاط و امید

جوانان فعال و منتخب استان آذربایجان‌شرقی در اردوی نشاط و امید بندر انزلی به پیشنهاد و اجرای پویش نذر آب و کارهای فرهنگی و اقدامات بشردوستانه پرداختند.در دوره آخر اردوی نشاط و امید بندر انزلی، اعضای منتخب برادران کانون‌های جوانان استان آذربایجان شرقی حضور پررنگی داشتند و نسبت به اجرای برنامه های فرهنگی مبادرت ورزیدند.
بر اساس این گزارش، اعضای برادران آذربایجان شرقی با پیشنهاد و اجرای طرح پویش نذر آب نسبت به همدلی و کمک به مشکلات کم آبی در استان سیستان و بلوچستان و مناطق جنوب شرق که متاثر از بحران خشکسالی قرار دارند، اقدام نمودند و دبیرکل جمعیت هلال احمر، رئیس سازمان جوانان و مدیرکل حراست جمعیت و مدیران عامل استان گیلان و قزوین و در ادامه اعضای جوانان سراسر کشور به این کمپین پیوستند.

در ادامه اردوی نشاط و امید سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در مسیر بازگشت اعضای جوانان از برنامه تفریحی سورتمه سواری در تالش در جاده کپور چال بر اثر تصادف خودروی سواری با کامیون و تا رسیدن اورژانس، توسط اعضای جوانان آذربایجان‌شرقی کمک های شایانی به حادثه دیدگان صورت پذیرفت.

جوانان عجب شیر، پیشتازان پویش نذر آب

اعضای کانون‌های جوانان و دانش‌آموزی جمعیت هلال احمر شهرستان عجب شیر با پیاده‌روی، دوچرخه سواری و کارهای میدانی، مردم را به پویش نذر آب دعوت کردند. اعضای کانون‌های جوانان و دانش‌آموزی جمعیت هلال احمر شهرستان عجب‌شیر در اقدامی فرهنگی، مردم را به پویش نذر آب دعوت کردند.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان عجب شیر تشریح کرد: جوانان این شهرستان که در تمامی برنامه‌های سازمان جوانان هلال احمر همواره پیشتاز و پیشگام بوده اند، طبق دستور رئیس سازمان جوانان برای انجام کارهای میدانی درخصوص پویش نذر آب؛ با پیاده روی و دوچرخه سواری در میادین اصلی شهر با شعار: “یک کاروان همدلی، برای گذر از بحران آب” عموم مردم را علاوه بر حساس سازی نسبت به مصرف آب، برای کمک به مناطق متاثر از خشکسالی و عبور از این بحران آب دعوت کردند.
جعفری در ادامه افزود: به دنبال شکل گیری این پویش در شهرستان، مسئولین ارشد شهرستان نیز با استقبال از این طرح، به این پویش پیوستند.
بر اساس این گزارش، دکتر جلیلی نماینده مردم شریف مراغه، عجب‌شیر و سراجو در مجلس شورای اسلامی و حجه الاسلام شربیانی نماینده ولی فقیه در عجب‌شیر و مهندس اصغرپور فرماندار شهرستان عجب‌شیر به این پویش پیوستند و اعلام آمادگی برای هرگونه همکاری و همراهی با جمعیت هلال احمر در جهت گذر از بحران آب در کشور کردند.

 

امتداد شوق رویش آذربایجان‌شرقی با اردوهای یک روزه جوانان عجب شیر

 

اعضای کانون‌های شهرستان عجب شیر در ادامه‌ی برنامه‌های شوق رویش به منطقه تاریخی و توریستی کندوان سفر کردند.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان‌شرقی، اعضای کانون‌های جوانان، دانشجویی و روستایی شهرستان عجب شیر در راستای برنامه‌های شوق رویش سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، با رویکرد مشارکت، مسئولیت‌پذیری، آموزشی، تفریحی و توان افزایی در قالب اردوی یک روزه به منطقه تاریخی و توریستی کندوان سفر کردند.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان عجب شیر ضمن اعلام این خبر افزود: بدلیل استقبال بسیار زیاد اعضای جوانان از برنامه های شوق رویش سازمان جوانان، این شهرستان برنامه های متنوع بسیاری از ابتدای تابستان برای اعضای کانون های مختلف طرح ریزی و اجرا کرده، که لازم بذکر است مشارکت و شوق و هیجان جوانان در اجرای برنامه های تابستانی شوق رویش به اندازه ایست که با مسئولیت پذیری و مشارکت خود اعضا این اردوها برگزار می گردد و حتی تهیه و طبخ وعده های غذایی نیز با تلاش خودِ جوانان تدارک و آماده می شود.
براساس این گزارش یکی از اعضای شورای اجرایی جمعیت شهرستان نیز بعنوان میهمان ویژه در این اردو حاضر و از نزدیک، برنامه های پرهیجان جوانان را در قالب طرح شوق رویش مشاهده و رصد کرد.

تهیه و تنظیم: رویاء ذوالفقاری_دبیر مجمع جوانان آذربایجان‌شرقی

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است