جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   3031  | تاریخ خبر : 1397/04/13  | ساعت : 13:55

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی مطرح کرد:

حفاظت از جان مردم ،مهمترین ماموریت در حوزه پدافند غیر عامل / لزوم صدور هشدار های لازم برای جلوگیری از شنا در سدها و مکانهای ناامن


مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی در نشست اعضای کار گروه  تخصصی امداد ونجات پدافند غیرعامل استان آذربایجان شرقی گفت : حفاظت از جان مردم ،مهمترین ماموریت  در حوزه پدافند غیر عامل می باشد.
 

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ؛جلسه  اعضای کار گروه  تخصصی امداد ونجات پدافند غیرعامل استان آذربایجان شرقی صبح امروز چهارشنبه 13 تیر ماه در محل مرکز کنترل و هماهنگی عملیاتهای امدادی جمعیت هلال احمر استان برگزار گردید .
علیرضا کریمی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به لزوم تشکیل بانک اطلاعاتی بر لزوم جمع آوری اطلاعات ادارات در حوزه پدافند غیرعامل تاکید و از سازمانهای زیربط خواست ،اطلاعات لازم را جهت وارد کردن به سامانه در اختیار هلال احمر قرار دهند .
وی در ادامه خواستار تشکیل تیم های واکنش سریع در تمامی دستگاههای عضوشد و افزود : بایستی تیم های واکنش سریع در دستگاهها،  تشکیل و اعضای تیم دوره های آموزشی  لازم را گذرانده  و تجهیزات مربوطه را تهیه نمایند.
کریمی با اشاره به گرم شدن هوا و شنا در سدها و غرق شدن افراد اظهار داشت : در مورد معضل شنا در سدها و رودخانه ها پیگیری و دستگاههای زیربط و متولیان امر هشدارها و اقدامات پیشگیرانه را  انجام دهند.
وی هدف از پدافند غیرعامل  را اتخاذ تدابیرلازم قبل از وقوع حوادث برای کاهش تلفات جانی و مالی دانست و گفت : دستگاهها بایستی تهدیدات را شناسایی کرده و برنامه ریزی مناسبی را برای رفع آنها داتشته باشند .
کریمی خاطر نشان کرد : تیم های واکنش سریع جمعیت هلال احمر همیشه و بموقع پای کار هستند و می توانند الگوی خوبی برای تشکیل تیم های مشابه در سایر دستگاهها باشند .
وی در پایان بر لزوم بروز رسانی دستور العمل ها ،انجام مانورها و رزمایش ها،ارائه آموزش های عمومی و تخصصی و تداوم آن ،استفاده از ظرفیت صداوسیما و نهادی  مردمی و ان جی یو ها ،آموزش کارکنان و مدیران ،تولید محتوا و فرهنگ سازی تاکید کرد 
سعید کنعانی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در این نشست گفت : هلال احمر تیم های واکنش سریع را رسما از سال 1396 در مراکز استانها و شهرستانها تشکیل داده است و می تواند در امر تشکیل این تیمها با سازمانها و ادارات همکاری نماید تا ادارات نیز به تناسب وظایف دستگاه مربوطه و ماموریت های سازمانی نسبت به تشکیل تیم های واکنش جهت پیاده کردن  اهداف مشخص سازمانی خود در حوزه پدافند غیر عامل اقدام نمایند .وی خواستار برگزاری مانور جهت ایجاد هماهنگی بین دستگاهها و سنجش توانایی در امر پدافند غیرعامل شد .
مدیر عامل استان تصریح کرد :دستگاهها امکانات وسیعی دارند که می توان از آنها در صورت شناسایی استفاده بهینه کرد
کنعانی افزایش تاب آوری را مهمترین عامل در کاهش آسیب پذیری از حوادث دانست و افزود :بایستی قبل از وقوع حوادث و در زمان آرامش نقاط ریز و نواقص هر چند کوچک بر طرف شود چرا که در زمان بحران نواقص بظاهر کوچک خود تبدیل به یک بحران شده و مشکلات عدیده ای بر سر راه امدادرسانی ها بوجود می آورد .

 

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است