جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   2988  | تاریخ خبر : 1397/02/22  | ساعت : 13:25

رئیس سازمان جوانان هلال احمر در تبریز :

پیشگامی جوانان در نشر و گسترش فرهنگ صلح و دوستی/نگاه متفاوت سازمان جوانان به آسیب های اجتماعی


رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در مراسم افتتاحیه کارگاههای کشوری تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد و رونمایی از کتاب "آموزش پیشگیری ،کنترل و درمان اعتیاد "در تبریز بر رفع آسیب های اجتماعی با کمک جوانان  تاکید کرد .
 

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، دکتر مسعود حبیبی روز شنبه 22 اردیبهشت در مراسم افتتاحیه کارگاههای کشوری تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد در تالار مرکز کشوری مدیریت سلامت دانشگاه علوم پزشکی تبریز NPMC گفت :بیش از 150 سال پیش هانری دونان در چنین روزهایی  صلیب سرخ جهانی را پایه گذاری و تاسیس کرد ،جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ بزرگترین جمعیت بشر دوست در دنیا بوده و  در این مدت همواره انسانها و افرادزیادی به این مجموعه پیوسته و ارائه خدمت نموده اند و هنوز هم یکی از پرطرفدارترین نهادهای بشر دوست در سطح دنیا هست .
وی به علل گرایش مردم دنیا به هلال احمر و صلیب سرخ اشاره کرد و افزود : یکی از علل گرایش مردم به هلال احمر و صلیب سرخ اهداف و اصول والای  حاکم بر این جمعیت است .مهمترین اصل در هلال احمر اصل انسانیت است انسانی که خلیفه الله است اصل بی طرفی و بی غرضی باعث شده که ما در خدمت همه مردم باشیم  کمک به تسکین آلام بشری و تکریم انسانها و حفظ جان انسانها و گسترش صلح و دوستی از اهداف والای جمعیت هلال احمر می باشد .
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اظهار داشت : جوانان در نشر و گسترش فرهنگ صلح و دوستی پیشگام بوده اند و بایستی فرهنگ تکریم مقام شامخ استاد و معلم در بین جوانان نهادینه شود ،اگر ما بر اساس فرمایش حضرت علی (ع) «مَن عَلّمني حَرفاً، فقد صَيَّرني عبداً». به اساتید و دانشمندان رجوع کنیم بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی و فرهنگی برطرف خواهد شد .
دکتر حبیبی سپس به تشریح  دغدغه ها مقام معظم رهبری در حوزه آسیب های اجتماعی پرداخت و ابراز داشت : جمعیت هلال احمر چندین سال است بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث کاهش آسیب های اجتماعی ورود پیدا کرده و با نگاهی متفاوت و با ابداع شیوه های جدید با کمک اساتید دانشگاه علوم پزشکی برنامه ها و کارگاهها و دوره های متعددی را با شرکت خیل عظیم جوانان آغاز کرده است .
رئیس سازمان جوانان هلال احمر  خاطر نشان کرد : سازمان جوانان جمعیت هلال احمر بواسطه داشتن کانون های متعدد با جوانان در ارتباط است و در این خصوص 12 هزارکانون جوانان  ،هزار و 200 کانون دانشجویی ،800کانون جوانان آزاد ،200کانون طلاب ،نه هزار و 600 کانون در دبیرستانها در سطح کشور فعال است قریب به دو هزار نفر مربی با کمک ستاد مبارزه با مواد مخدر برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی  در سراسر کشور آموزش داده شده است .
دکتر مسعود حبیبی در پایان با آرزوی رفع معضل اعتیاد در سایه آگاهی بخشی به جوانان گفت : بایستی فرصتهای لازم برای نیروهای جوان در کشور فراهم شود تا با کمک این قشر عظیم معضلات اجتماعی رفع گردد و ما  در جمعیت هلال احمر هم در همین راستا  در طرح ملی  پیمان، بعد از آموزش 1000نفرمربی توانستیم  52 هزار نفر از اعضای جوانان را در سراسر کشور با آسیب اجتماعی مواد مخدر و اعتیاد آشنا کنیم و آموزش های لازم را ارائه دهیم .

 

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است