جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   2975  | تاریخ خبر : 1397/02/17  | ساعت : 15:07

نماینده مقام معظم رهبری در آذربایجان شرقی :

هلال احمر یک نهاد ارزشی است که عمل بجای حرف را شعار خود قرار داده است


کارکنان و اعضای جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی بمناسبت هفته هلال احمر با حضور در بیت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز با وی دیدار کردند.
 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ؛حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم با تبریک هفته هلال احمر با اشاره به وظایف و اهداف  هلال احمرگفت :هدف هلال احمر تلاش برای تسکین آلام بشری و کوشش در جهت برقراری دوستی و تفاهم متقابل و صلح پایدار در میان ملتهاست و یک سازمان ارزشی  است که برای حفظ حرمت و کرامت انسانی فارغ از جناح بندی ها و مرزبندی های سیاسی  و جغرافیایی در جهت خدمت به مردم به هنگام نیازها تلاش می کند .

امداد ونجات اولین اولویت جمعیت هلال احمر کشور است
 
نماینده ولی فقیه در استان  افزود : امداد ونجات اولین اولویت جمعیت هلال احمر کشور است که برای تحقق این امر مهم در سطح کشور و سطح  بین الملل بایستی جمعیت هلال احمر نسبت به تربیت و آموزش نیروهای متخصص  اقدام و آموزش همگانی  در تمامی لایه های اجتماعی  در جامعه  را در سرلوحه اقدامات خود قرار دهد .

هلال احمر عمل بجای حرف را شعار خود قرار داده است

امام جمعه تبریز ادامه داد : جمعیت هلال احمر امروز می تواند بعنوان یک نهاد ارزشی  ادعا کند که عمل بجای حرف را شعار خود قرار داده است که نیروهای آن با بخطر انداختن جان  خود برای نجات  حادثه دیدگان در هر نقطه عالم  در مواقع بروز بحرانها و حوادث به این شعار خود جامعه عمل پوشانده اند.

صلح پیام اصلی هلال احمر است 

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم خاطر نشان کرد ؛صلح نماد دوستی و همزیستی مسالمت آمیز است و پیام اصلی هلال احمر است  که گویای حق حیات قائل شدن به هر ایده و عقیده ای است. 

هلال احمر فرشته نجات است 

وی به یکی از اقدامات مهم هلال احمر در زمان قبل از وقوع حوادث اشاره کرد و افزود : هلال احمر با تربیت امدادگران جوان و دلسوز و با آموزش افراد متخصص و دلسوز  و انتقال و ارائه آموزش های امدادی به آحاد و اقشار مختلف مردم  سعی می کند آنها را  بهنگام وقوع حوادث و اتفاقات  در مصونیت نگه دارد و زمینه پیشگیری از وقایع احتمالی را بیش از پیش فراهم نماید .وی سپس  از هلال احمر خواست به بحث پیشگبری دقت  و اهتمام را داشته باشد 
امام جمعه تبریزیکی دیگر از وظایف هلال احمر را ارائه خدمات امدادی در هنگام بروز حوادث و سوانح طبیعی اعلام کرد و گفت : ارائه کمکهای اولیه در حوادث غیر مترقبه و ارسال کمکها و اعزام عوامل امدادی به سایر کشورها و کمک به امر توانبخشی و تلاش به دفاع از ارزشهای انسانی  از وظایف مهم هلال احمر است .
وی از هلال احمر بعنوان فرشته نجات یاد کردو گفت : هلال احمر فرشته نجات است و با بکار گیری نیروهای سازمانی و داوطلب و بکار گیری انسانهای فداکار و ایثار گر تلاش می کند که سفیر صلح و دوستی و فرشته نجات مصدومین و گرفتاران باشد که در شرایط دشوار و ناگوار در چنگال حوادث گرفتار شده اند 

در تمامی حوادث، هلال احمر اولین دستگاهی است که حضور پیدا می کند  

نماینده مقام معظم رهبری در استان آذربایجان شرقی با تجلیل از سرعت عمل نیروهای هلال احمر در حوادث گفت : در تمامی حوادث، هلال احمر اولین دستگاهی است که حضور پیدا می کند  .در سیل و زلزله و آتش سوزی نیروهای هلال احمر اولین نیروهایی هستند که در محل حاضر شده و اقدام به امدادرسانی می کنند .

گفتنی است ؛ پیش از سخنان امام جمعه تبریز حجت الاسلام  محمدعلی احمدیان مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان با قرائت  آیات و احادیثی از پیامبر بزرگ اسلام و امامان معصوم بر اهمیت امدادرسانی و نجات جان انسانها از منظر اسلام و قرآن پرداخت .

سعید کنعانی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان  نیز در این دیدار گزارشی از اقدامات جمعیت هلال احمر در سال گذشته را بسمع و نظر نماینده مقام معظم رهبری رساند .
کنعانی با اشاره به پرسنل اندک جمعیت هلال احمر، موفقیت در عملیاتهای مختلف امدادی در داخل کشور و ماموریت های درمانی خارج از کشور را مرهون و مدیون اعضای داوطلب دانست که در کسوت امدادگر و نجاتگر و جوانان و پزشکان و پرستاران در هلال احمر خدمت می کنند .

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است