جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   2933  | تاریخ خبر : 1397/01/03  | ساعت : 00:06

نماینده شبستر در مجلس به کمپین ملی نه به تصادفات پیوست


در آستانه سفرهای نوروزی و در راستای رعایت فرهنگ ترافیکی بالاخص در جاده های کشور، سرکار خانم دکتر آقاپور علیشاهی نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی به کمپین نه به تصادفات جاده ای و بهرفت پیوست .
 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی : سرکار خانم دکتر معصومه آقاپور علیشاهی نماینده شبستر در مجلس  با صدور بیانیه ای به  پویش و کمپین ملی نه به تصادفات، و بهرفت پیوست .
در این بیانیه آمده است :امیدواریم در آستانه سال نو رفتارهای اشتباه ترافیکی را اصلاح کنیم و در این جامعه با رفتار صحیح خود، آرامش و نشاط بهاری را برای خود و همسفران به ارمغان آوریم. باید اذعان دارم که با نگاهی به آمار ذیل به اهمیت این کمپین بیشتر پی می بریم.
 متاسفانه در ۱۰ سال گذشته، آمار قربانیان ناشی از تصادفات جاده‌ای ۲۳۵ هزار و ۵۰ نفر بوده و در همین ۱۰ سال، ۲ میلیون ۲۲۱ هزار و ۸۱۰ نفر مصدوم شده‌اند.  ۴۱،۷ درصد از تلفات ناشی از تصادفات جاده‌ای مربوط به جوانان زیر ۲۹ سال است.معلولیت ناشی از تصادفات ۳۰۰ هزار نفر در سال است. ۷۰ درصد تصادفات جاده‌ای درسفرهای نوروزی مربوط به خودروهایی بوده که رانندگان آنها با جاده آشنا نبوده و برای نخستین بار در آن جاده‌ها تردد ‌کرده‌اند.تصادف جاده‌ای در ایران، پنج برابر کشورهای صنعتی و پنج برابر کشورهای همطراز ایران است.۴۰ درصد از قربانیان حوادث رانندگی، عابرین پیاده هستند. حال با توجه به توضیحات مذکور و آمارهای ارائه شده به اهمیت حمایت از این کمپین بیش از پیش واقف می شویم. اینجانب ضمن حمایت همه جانبه از #کمپین ملی نه به تصادفات و تشکر از دست اندرکاران و مجریان این پویش مبارک ملی، حمایت همه جانبه خویش را از این کمپین اعلان نموده و امیدوارم هموطنان گرامی در سایه الطاف الهی و توجه به نکاتی که از سوی این کمپین گوشزد شده است، سفری ایمن و مفرحی را در تعطیلات نوروزی سپری نمایند
 

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است