جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   2904  | تاریخ خبر : 1396/12/03  | ساعت : 16:25

در نشست هیئت مدیره هلال احمر آذربایجان شرقی عنوان شد ؛

تجلیل از عملیاتهای نجاتگران هلال احمر درحوادث گوناگون/تاکیدبراحصانقاط قوت وضعف عملیاتهاوتوجه به آموزش های همگانی


نشست ماهانه هیئت مدیره هلال احمر آذربایجان شرقی با حضور رئیس و اعضای هئیت مدیره در محل eoc  مرکز کنترل وهماهنگی عملیاتهای امدادی معاونت امدادونجات جمعیت هلال احمراستان برگزارگردید 
 

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی هلال احمر آذربایجان شرقی در این نشست که روز پنجشنبه3 اسفند 1396 برگزار شد سعید کنعانی مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره هلال احمر آذربایجان شرقی در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای تهران – یاسوج  گفت :وقوع حوادث گوناگون در سال 96، سال پر کاری را برای نیروهای هلال احمر رقم زده است .
وی سپس گزارشی از اقدامات هلال احمر آذربایجان شرقی در زلزله کرمانشاه را بسمع  اعضا رساندو افزود : بر اساس تجربیاتی که در حوادث گوناگون کسب کرده ایم معتقد هستیم که  در امر امدادرسانی ها ،بایستی  نیروهایی که از استانهای همجوار و معین به کمک آسیب دیدگان از حوادث به استان حادثه دیده  می روند طوری برنامه ریزی بکنند که برای جمعیت هلال احمر استان درگیر در زلزله  ایجاد مسئولیت و بار و هزینه اضافی نکنند .وی با اشاره شرایط خاص حاکم در زمان وقوع زلزله در مناطق آسیب دیده گفت : نیروهای جمعیت هلال احمراستان آذربایجان شرقی درجريان امدادرسانی به زلزله زدگان کرمانشاه علیرغم شرایط خاص،کارنامه درخشانی ازخودبجای گذاشتند و عملکرد جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در ستاد امدادرسانی ازگله باعث رضایت آسیب دیدگان و مسئولان محلی گردید .
کنعانی تصریح کرد : ما بعد از اتمام هر عملیات مهم امدادرسانی،  اقدام به استخراج نقاط قوت و ضعف خود می کنیم تا با برطرف کردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت بتوانیم در حوادث پیش رو موفق تر عمل کنیم .
رئیس هیئت مدیره هلال احمر استان خاطرنشان کرد:برای مقابله با حوادث و زلزله های بزرگ مخصوصا در کلانشهرها بایستی برنامه ریزی های کوتاه مدت وبلندمدت داشته باشیم .
در ادامه این نشست دکتر محمد حسن لواسانی از اعضای هیئت مدیره هلال احمر استان و عضو مجمع عمومی هلال احمر کشور با تجلیل از تلاشها و فداکاری های نیروهای هلال احمر در زلزله کرمانشاه و حوادث اخیر گفت : امدادگران جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ،در دوران دفاع مقدس هم با حضور در استان کرمانشاه به کمک مجروحان جنگی شتافته و خدمات شایانی را به رزمندگان اسلام ارائه داده بودند .
وی با تمجید از فداکاری ها و جانفشانی های نجاتگران هلال احمر در حوادث گوناگون به ویژه حادثه سقوط هواپیمای مسافربری تهران – یاسوج افزود : بسی مایه فخر و مباهات است که امروز،بهترین نیروهای امدادی کوهستان جمعیت هلال احمردرقله کوه دنا جان خودرادرجهت جستجوی پیکرهای جانباختگان هواپیمای سقوط کرده درطبق اخلاص نهاده اند.
لواسانی تصریح کرد : ما می توانیم با اتکا به جوانان  ونیروهای خوش فکر و اندیشمند داخلی همان هایی که 8 سال در برابر متجاوزان به خاک ایران اسلامی مقاومت کردند  از عهده هر کار سختی سربلند بیرون بیاییم بشرط اینکه جوانان خود را باورکرده و زمینه را برای فعالیت آنها فراهم نماییم تا برابر منویات مقام معظم رهبری قله های پیشرفت و کمال را یکی پس از دیگری فتح نماییم .
دکتر شهریار ممی خانی دیگر عضو هیئت مدیره هلال احمر استان در این نشست با تقدیر از تلاشهای شبانه روزی نجاتگران، بر لزوم برنامه ریزی منسجم و مرتب در زمان آرامش تاکید کرد و اظهار داشت : داشتن برنامه منسجم و منظم قبلی تاثیر مهمی در کاهش بی نظمی های حین حادثه و امدادرسانی ها دارد 
وی بر لزوم مستند نگاری و مستند سازی تجربیات کسب شده در حوادث و امدادرسانی ها و لزوم بهره گیری از ظرفیت نیروهای جوان تاکید کرد .
خانم حافظه شیخ الاسلامی آخرین عضو هیئت مدیره بود که در این نشست با قدردانی از زحمات بی شائبه نجاتگران جمعیت هلال احمر در حوادث و سوانح گوناگون گفت : از تلاشهای بسیار ارزنده  نیروهای جمعیت هلال احمر در زلزله کرمانشاه نهایت تشکر و قدردانی را داریم و امیدواریم نقاط قوت و ضعف  امدادرسانیها استخراج و تصمیم گیری های لازم جهت بر طرف نمودن نقاط ضعف گرفته شود .
خانم علیزاده از بازرسان هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در سخنان کوتاهی از تلاشهای نجاتگران در حوادث تشکرد وگفت :  امدادرسانی نیروهای  هلال احمرآذربایجان شرقی  در زلزله کرمانشاه خاطره بسیار خوشی را در اذهان زلزله زدگان بجا گذاشته است.
حسین بلندی دیگر بازرس هیوت مدیره هلال احمر استان با تشکر از خدمات نیروهای هلال احمر در طول سالجاری گفت : تولید و پخش برنامه تلویزیونی خادم تاثیر مهمی در ارتقا سطح آموزش های همگانی دارد .که امیدواریم با هماهنگی بعمل آمده با صداو سیما تداوم داشته باشد .

 

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است