جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   289  | تاریخ خبر : 1393/02/28  | ساعت : 09:56

برگزاری اولین دوره اموزشی مدیریت بحران ویژه دهیاران ومسئولین مدیریت بحران شهرداریهای شهرستان مرند


به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان آذربایجانشرقی، اولین کارگاه و دوره آموزشی مدیریت بحران شهرستان مرندبرگزارگردید.
برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید
برگزاری اولین دوره اموزشی مدیریت بحران ویژه دهیاران ومسئولین مدیریت بحران شهرداریهای شهرستان مرند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان آذربایجانشرقی، اولین کارگاه و دوره آموزشی مدیریت بحران شهرستان مرند در هفته هلال احمر با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند به منظور ارتقاء اطلاعات عمومی و آشنایی با مدیریت بحران و مقابله با حوادث غیر مترقبه با حضور دهیاران و کارشناسان ستاد بحران شهرداری های تابعه در محل ساختمان هلال احمر وبا مدیریت هلال احمر شهرستان مرند برگزار شد.

حبیب ذوالفقاری سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان مرند مطالب و آموزش هایی در رابطه با مدیریت صحیح بحران ایراد نموده و تاکید نمودند : تمرکز بیشتر بر آموزش ، موجب افزایش کارایی نیروی انسانی گردیده و مدیریت صحیح و به هنگام امداد و نجات موجبات کاهش خسارات در زمان حوادث خواهد شد.

ذوالفقاری با بیان این که این دوره برگرفته از سرفصل های دفتر اموزش وپژوهش استانداری برای دهیاران برای اولین بار برگزار می گردد افزود : مدیریت اولیه بحران در روستا ها بر عهده دهیاران عزیز می باشد که بایستی در اولین لحظه ها آنرا کنترل نمایند و نیرو های کمکی هلال احمر همیشه و همه حال به عنوان نیروی پشتیبانی کمک حال انها هستند.

سرپرست هلال احمر شهرستان مرند گفت : دهیاران بایستی محل مناسبی را برای روز مبادا و جهت اسکان اضطراری در نظر بگیرند و مختصات و مشخصات آنرا جهت ثبت در سامانه دستیار مدیر به هلال احمر اعلام کنند. .

در ادامه تقی کرمی معاون استاندار و فرماندار ویژه و رئیس ستاد بحران شهرستان مرند دراین دوره در جمع دهیاران و مدیران بحران شهرداری های شهرستان مرند اظهار داشت : چندین نوع بحران وجود دارد اعم از بحران سیاسی ، بحران طبیعی ، بحران فرهنگی ، بحران اجتماعی ، بحران اقتصادی ، بحران امنیتی که همه بحران ها در جای خود بسیار مهم و حساس هستند ولی آنچه در این جلسه مورد بحث ماست بحران مربوط به حوادث طبیعی است.

وی در ادامه افزود : شهرستان مرند یکی از مناطق حادثه خیز بویژه در زمینه سیل ،کولاک و برف می باشد.

کرمی بیان داشت : اولین موضوع در زمان بحران، اطلاع رسانی به موقع و کسب آگاهی از عمق فاجعه است و این مقوله در مواقع بحران یک امر مهم و ضروری محسوب می شود.

کرمی با بیان اینکه بحران در سه مقوله تعریف شده است افزود : مقوله بحران شامل قبل از بحران – حین بحران و کنترل بحران است که هر سه مورد آنها در جایگاه خود بسیار مهم و حساس هستند که مدیران بحران با یک برنامه ریزی خود را برای هر نوع حادثه آماده سازند.

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است