جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   2888  | تاریخ خبر : 1396/11/18  | ساعت : 18:17

در هفتمین روز از دهه فجر محقق شد ؛

برگزاری مراسم گرامیداشت دهه فجر فاطمی با حضور کارکنان هلال احمر آذربایجان شرقی


مراسم نکوداشت دهه فجر فاطمی با شرکت مدیران و مسئولان و  کارکنان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، روز چهارشنبه ،18 بهمن ،در سالن اجتماعات این جمعیت برگزار شد .

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، در این مراسم حجت الاسلام قهرمان  احمدی مشاور استاندار آذربایجان شرقی در امور روحانیت و امام جمعه شهرستان هریس با تبیین و تشریح نحوه شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی |(ره) گفت :هر تغییر و تحول در کشورها نمی تواند نام انقلاب بخود بگیرد ،انقلاب در واقع موجب تغییرات بنیادی و اساسی می شود و ساختارها و هنجارهای حاکم را متحول می کند .
وی ادامه داد : بسیاری از تغییر ها در کشورها در حد جنبش و نهضت بوده و نمی توان نام انقلاب را بر آنها نهاد .
مشاور استاندار آذربایجان شرقی در امور روحانیت اظهار داشت :
انقلاب‌های متعددی مانند  انقلاب کبیر فرانسه، انقلاب شوروی ، انقلاب الجزایر و ... در تاریخ  بوقوع پیوسته است که هیچکدام از این انقلابها با  انقلاب ما قابل مقایسه نیستند.
امام جمعه شهرستان هریس تصریح کرد : بسیاری از این انقلابها چون با تکیه بر عقل اومانیستی و شعارها و اهداف مادی و دنیوی پی گرفته شده اند بعد از گذشت مدتی از وقوع با کم رنگ شدن حضور مردم در صحنه و کناره گیری به اصطلاح فرزندان انقلابی خود با شکست مواجه شده اند ، کما اینکه انقلاب روسیه کمونیستی، انقلاب کبیر فرانسه متمایل به مادیات  و انقلاب الجزایر هم نوعی انقلاب گروهی و صنفی بود؛ برای همین انقلاب ما که انقلاب معنوی و الهی بود شباهتی به این انقلابها نداشت .
حجت الاسلام قهرمان  احمدی ادامه داد : جمهوری اسلامی یعنی حضور آگاهانه مردم در تمامی امور با تکیه بر آرای خویش و اسلامی هم یعنی جاری و ساری بودن احکام اسلامی در تمامی لایه های مدیریتی
این استاد دانشگاه به دست آوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف اشاره کرد و گفت : شعار استراتژیک انقلاب اسلامی ،استقلال آزادی جمهوری اسلامی است که پافشاری بر این شعار برکات زیادی در طول 40 سال گذشته برای کشور مان به ارمغان آورده است  که مهمترین آن مستقل بودن و داشتن آزادی های مشروع و عدم دخالت بیگانگان در امور کشورمان است .
وی وجود نعمت ولایت فقیه را در راس نظام اسلامی ایران عامل پویایی انقلاب دانست و افزود : یکی از ابتکارهای امام امت که از نبوغ سرشار و الهی آن بزرگوار ناشی می شد مطرح کردن بحث و درس ولایت فقیه  در درس خارج فقه بود .
حجت الاسلام احمدیان مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در  هلال احمر آذربایجان شرقی هم در سخنانی رمز تداوم انقلاب اسلامی ایران را  ، ایمان، وحدت ،رهبری، حرکت ،مقاومت  دانست و بر حفظ ارزشهای اسلامی و انقلابی تاکید کرد .  

دکتر سید هادی موسوی جانشین مدیر عامل جمعیت هلال احمراستان  آذربایجان شرقی هم در این مراسم با گرامیداشت ایام فاطمیه و ایام الله دهه فجر گفت :  انقلابی اسلامی،  بواسطه نصرت الهی تمامی معادلات سیاسی را در  جهان برهم زد و به پیروزی رسید
وی افزود  : انقلابی اسلامی،  بحول قوه الهی زمینه سازظهور و انقلاب جهانی منجی عالم بشریت حضرت مهدی (ع)خواهد بود .
در این مراسم  اعضای کانون غنچه های هلال پیش دبستانی فردا و گروه بین المللی طارق به اجرای سرودهای انقلابی و تواشیح و ابتهال پرداختند .

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است