جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   2844  | تاریخ خبر : 1396/09/08  | ساعت : 16:19

با شعار ' مدرسه ایمن- جامعه تاب آور'

نوزدهمین مانور زلزله و ایمنی در مدارس آذربایجان شرقی برگزار شد


مانور زلزله و ایمنی با موضوع ' مدرسه ایمن- جامعه تاب آور' همزمان با سراسر کشور در تمامی مدارس استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، به منظور ارتقای آمادگی دانش آموزان و ترویج فرهنگ ایمنی در برابر زلزله، نوزدهمین  مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس استان ،با  شرکت تیم هایی از  جوانان ، داوطلبان و نجاتگران جمعیت هلال احمراستان آذربایجان شرقی ، اداره‌کل آموزش و پرورش، سازمان دانش‌آموزی، مدیریت بحران استانداری، اورژانس، آتش‌نشانی، نوسازی مدارس، شهرداری ونیروی انتظامی و سایر دستگاه های مرتبط  با به صدا در آمدن زنگ زلزله روز چهارشنبه  8 آذر بصورت پایلوت در دبیرستان دخترانه شاهد مهدیه ناحیه سه تبریز برگزار شد .

دکتر سید هادی موسوی جانشین مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در تشریح مانور گفت : با توجه به زلزله خیز بودن کشورمان ، همه ساله مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس بر اساس توافق جمعیت هلال احمر با آموزش و پرورش و با همکاری دستگاهای ذیربط در مدارس کشور برگزار می‌شود، که امسال این مانور با شعار محوری ”مدرسه ایمن- جامعه تاب آور" و با هدف   آشنایی دانش آموزان با زلزله و خطرات آن ، کاهش خسارات ناشی از زلزله بواسطه ارتقاء فرهنگ خودامدادی و دگرامدادی ، ایجاد و ارتقای مهارت های فردی و جمعی دانش‌آموزان و واکنش صحیح و سریع در برابر زلزله برگزار شد .

وی افزود: در این مانور دانش آموزان ضمن تمرین پناهگیری ، خروج اضطراری ، اطفای حریق ، پانسمان و بانداژ ، حمل مصدوم با مفاهیم ایمنی در برابر زلزله آشنا شدند.
موسوی  اظهار کرد: به ابتکار آموزش و پرورش ،امسال در مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس در کنار  دانش آموزان ، والدین آنها  نیز آموزشهای لازم درخصوص مقابله با حوادث احتمالی  را فراگرفته و در هنگام برگزاری مانور حضور داشتند .
گفتنی است مشابه این مانور همزمان در تمامی مدارس استان آذربایجان شرقی برگزار شده است .

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است