جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   2765  | تاریخ خبر : 1396/06/15  | ساعت : 16:56

همزمان با دهه ولایت و امامت ؛

"جشن ولایت" با شرکت کارکنان و اعضای هلال احمر آذربایجان شرقی برگزار گردید


همزمان با دهه ولایت و امامت و روز میلاد امام هادی (ع)جشن ولایت در جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی برگزار شد 
 

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، صبح روز چهارشنبه 15 شهریور ،همزمان با دهه ولایت و امامت و روز میلاد امام هادی (ع)جشن ولایت با شرکت کارکنان پر شور کارکنان و اعضای هلال احمر از طرف دفتر نمایندگی ولی فقیه و با مشارکت روابط عمومی در سالن اجتماعات جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی برگزار شد .
حجت الاسلام محمدعلی احمدیان مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در این جشن با تبریک دهه ولایت و امامت و فرارسیدن عید سعید غدیر خم و روز ولادت امام هادی (ع) گفت : محبت حضرت علی (ع) درقلوب تمامی آزادیخواهان عالم نقش بسته است.
وی با اشاره به فرازهایی از نهج البلاغه ادامه داد : يگانگي من با پيامبر خدا (ص)، مانند نوري است روشني يافته از نوري ديگر و همانند پيوستگي ساعد با بازو است
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان افزود : امام عليه‏السلام در رابطه با سبقت و فضيلت خويش در ايمان به رسول‏الله (ص) و پذيرش گفتار و اطاعت از امر و نهي آن بزرگوار و عصاره‏ي عالم آفرينش، مي‏فرمايد:بزرگان از اصحاب محمد (ص) که نگهبانان دين و سنت او هستند، به خوبي مي‏دانند که من هرگز لحظه‏اي از اجراي فرمان خدا و پيامبر اعظم (ص) دور نبوده‏ام. و در موارد حساسي که قهرمانان- از ترس- سست شده و از ميدان جنگ عقب گرد مي‏کردند، من در راه آن حضرت جانبازي و از خودگذشتگي مي‏کردم. و اين شجاعت و شهامتي است، که خدا به من عنايت کرده و مرا به آن گرامي داشته است. آنگاه که پيامبر خدا (ص) جان مي‏سپرد، سر مبارک آن حضرت بر روي سينه‏ي من بود و بر روي دست من جان از بدنش جدا شد. و من- به قصد تبرک- دست به چهره‏ام کشيدم. در آن حال من به تنهايي کار غسل آن حضرت را به عهده گرفتم و در اين مهم فرشتگان به من کمک مي‏کردند. در آن هنگام در و ديوار خانه به ناله و گريه در آمده بود، گروهي از فرشتگان از آسمان به زمين آمده و گروهي بالا مي‏رفتند. به هنگام غسل دادن و کفن پوشانيدن پيامبر (ص) گوشم از صداي زمزمه‏ي فرشتگان که به آن حضرت صلوات مي‏فرستادند، تا هنگامي که پيامبر (ص) را در قبر گذاشتم، پر شده بود. با اين همه- امتيازات ويژه که بر شمردم- چه کسي از من به پيامبر (ص)، در زمان حيات و پس از رحلت نزديکتر و به خلافت او سزاوارتر است؟
وی در پایان بر سرلوحه قرار دادن فرامین آن امام در زندگی فردی و اجتماعی خویش تاکید کرد .
دکتر سیدهادی موسوی جانشین مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی هم در این جشن با اشاره به اهمیت عید غدیر خم و شخصیت حضرت علی بن ابیطالب (ع) گفت : شخصیت والای حضرت علی (ع) همواره در خدمت اسلام بوده و در تنگناها و سختی ها و شداید در کنار پیامبر و حامی اسلام بوده و اولین فردبود که  با پیامبراسلام  بیعت کرد و در لیله المبیت  در بستر پیامبر خوابید و نقشه دشمنان را نقش بر آب کرد و در وقایع و جنگهای مختلف با شمشیر خود به داد سپاه اسلام رسیده و خطرات بزرگی را از سر جامعه اسلامی در صدر اسلام دفع نموده است .
وی در ادامه با تاکید بر تاسی از شیوه کشوردادری و مردم داری آن امام افزود : ما بایستی امروز در هر پست و مقامی به این امام بزرگوار اقتدا کرده و شیوه آن امام همام را در کارهای خود پیگیری کنیم .
جانشین مدیرعامل و معاون بهداشت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان تصریح کرد :جمعیت هلال احمربلحاظ اینکه یکدستگاه خدمت رسان به محرومان و آسیب دیدگان است  ،بمعنی اتم می تواند راهرو و پیرو آن امام باشد و مشی  آن بزرگوار را سرلوحه اقدامات خود قرار دهد.
گفتنی است در این جشن گروه  تواشیح  به اجرای تواشیح و مدیحه سرایی پرداخته و مسابقه ای میان حاضران اجرا و به برندگان  جوایزی به رسم یادبود اهدا گردید .
@helalaazarbayjaneshargi

 

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است