جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   2683  | تاریخ خبر : 1396/04/03  | ساعت : 11:31

در نشست سالانه مجمع استانی محقق شد ؛

تصویب صورتهای مالی و عملکرد سال 1395 و بودجه پیشنهادی سال 1396 جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی/ارائه گزارش عملکرد هلال احمر استان


نشست سالانه مجمع استانی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با حضور اکثریت اعضا  در باشگاه فرهنگیان تبریز  برگزار گردید .
 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ،نشست سالانه مجمع استانی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با شرکت اکثریت اعضا در سالن کنفرانس باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار گردید .

صداقت و همدلی نیروهای هلال احمر؛ برگ برنده آنها در حوادث است 

در آغاز این  نشست و بعد از انتخاب  هیئت رئیس سنی ؛سعید کنعانی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، با گرامیداشت فرارسیدن  روز قدس بر لزوم شرکت گسترده در راهپیمایی این روز تاکید کرد و گفت :امیدواریم روزی برسد که بفضل پرودگار و اتحاد ملت ها و مسلمانان شاهد آزادی قدس و فلسطین عزیز از یوغ ستمگران باشیم .وی سپس گزارشی از اقدامات انجام یافته درطول یکسال گذشته را ارائه و به تشریح عملیات نجاتگران هلال احمر در حادثه سیل غله زار آذرشهر و چنار عجب شیر پرداخت .
رئیس هییت مدیره استان  ادامه داد :پیدا کردن تمامی مفقودین حادثه سیل یکی از نقاط قوت این حادثه بودکه درسايه  صداقت و همدلی نیروهای هلال احمر که برگ برنده آنها در حوادث است محقق شد .
کنعانی سپس به اقدامات انجام یافته در حوزه جوانان اشاره کردو اظهار داشت :در حوزه جوانان ارتقا رتبه کشوری و اجرای طرحها و برنامه های مختلف کشوری مانند طرح پیمان از نکات برجسته این معاونت در یکسان اخیر بوده است.
مدیر عامل استان سپس به عملکرد حوزه بهداشت درمان و توانبخشی پرداخت و گفت : در بحث درمان و توانبخشی طرح توسعه دندانپزشکی و فیزیوتراپی و توسعه تخصصی مراکز درمانی صورت گرفته و در بخش کفش طبی پیشرفت خوبی حاصل شده است  و در کل  ورود ما به حوزه درمان بلحاظ وجود متولیان مستقیم  ، بر اساس  نیاز سنجی و احساس خلا خواهد بود .

تجلیل از اجرای طرح همای رحمت شهرهای اهر و میانه و اجرای طرح سلامت یار 

مدیر عامل استان در ادامه با اشاره به فعالیتهای داوطلبانه اظهار داشت :در حوزه داوطلبان اقدامات خوبی انجام یافته و سالهای متمادی است  که طرح همای رحمت شهرستان اهر تحسین همگان را بر می انگیزد و شهرستان میانه و سایر شهرستانها با توزیع سبدهای غذایی و برپایی سفره های مهربانی اقدامات خوبی در راستای کمک به اقشار کم در آمد انجام می دهند  .وی افزود : اجرای طرح سلامت یار از دیگر اقدامات خوب در حوزه داوطلبان در بیمارستانها می باشد که در استان ما بصورت پایلوت در بیمارستان سینا اجرا گردید .

راه اندازی گنجینه هلال احمر آذربایجان شرقی 

کنعانی  ادامه داد : در حوزه آموزش و پژوهش طرح ملی خادم در دست اجرا بوده و گنجینه هلال احمر آذربایجان شرقی  برای اولین بار در تبریز  راه اندازی و در آن سرمایه عظیم خیرین و افراد نیکوکار  در قالب اسناد و مدارک تاریخی بنمایش عموم گذاشته خواهد شد .
رئیس هیئت مدیره استان تصریح کرد : در حوزه حراست از بابت تامین دوربین های مدار بسته ساختمان مرکزی و پایگاه سعید آباد و سایر شهرها اقدامات خوبی انجام گرفته و در حوزه معاونت منابع انسانی و پشتیبانی  ،استخدام و جذب نیروهای جدید از طریق جمعیت مرکز و سازمان سنجش انجام و در مرحله پایانی  گزینش قرار دارند.

ساماندهی و شناسنامنه دار نمودن  املاک و مستغلات  
وی سپس به ساماندهی املاک و مستغلات  پرداخت و گفت : ساماندهی املاک و مستغلات از دیگر اقدامات مهم در طول یکسال  گذشته بود.در حوزه مالی علیرغم وجود مشکلات عديده ، طرح ها  و برنامه های معاونتها و بخش ها با مدیریت هزینه ها انجام یافت .
سعید کنعانی  خاطرنشان کرد : روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان  در تمامی صحنه های حضور داشته و بصورت آنلاين نسبت به اطلاع رسانی عملکرد هلال احمر اقدام می نماید.وی در ادامه به تشریح بودجه و اعتبارات پیشنهاد ی و تخصیص یافته پرداخت و گفت : در حوزه عمران نهایت تلاش برای جذب اعتبارات صورت می پذیردو برای اتمام پروژه های نیمه تمام ،تبدیل به احسن نمودن املاک را در دست اقدام داریم.

نقش مهم مجمع استانی در جذب خدمات اوطلبانه 

کنعانی در پایان با اشار ه به جایگاه و اهمیت مجمع استانی گفت : اعضای مجمع استانی بعنوان بازوان فکری هلال احمر  در تمامی عرصه ها مخصوصا در حوزه جذب داوطلبان می توانند نقش مهمی ایفا کنند  وامیدواریم مجمع استانی نسبت به جذب و هدایت کمکهای خیرین برابر نیازهای هلال احمر اقدام نمایند.

حمایت قاطع نمایندگان مجلس از هلال احمر 

در ادامه خانم حافظه شیخ الاسلامی نماینده مجمع استانی در مجمع عمومی هلال احمر کشور گزارشی از مجمع عمومی کشور ارایه داد و گفت : در مجمع عمومی بودجه سالانه و تراز مالی بررسی و با اکثریت قاطع آرا تصویب شد ،در حوزه امدادهوایی اقدامات بسیار خوبی جهت خرید بالگرد امدادی  صورت گرفته است.شیخ الاسلامی سپس  به جریان قانون کاداستر اشاره کرد و افزود : در جریان تصویب بودجه هلال احمر نمایندگان مجلس شورای ،حمایت قاطع خود را از هلال احمر اعلام داشتند که اینها حاصل  تلاشهای بی شایبه هلال احمر در حوادث گوناگون می باشد .
عضو هیات مدیره استان تاکید کرد : امدادگران هلال احمر بدون هیچ ادعایی  در حوادث گوناگون ایفای نقش می کنند لذا بایستی در جذب نیروهای هلال احمر  امدادگران در اولویت قرار گیرند.در حادثه سیل اخیر نیروهای هلال احمر با انجام تلاشهای بی وقفه تسکینی بر آلام حادثه دیدگان نهادندکه قدردان زحمات مدیر عامل و معاونتها و کارکنان و اعضای خدوم هلال احمر هستیم.
عضو شورای اجرایی جمعیت هلال احمر شهرستان میانه تصریح کرد : تعامل سازنده با فرمانداری ها در جهت جذب اعتبارات تملک دارائیهای سرمایه ای تاثیر مهمی در پیشرفت امور عمرانی هلال احمر دارد . وی ابراز امیدواری کرد با اتحاد و همدلی و تعامل  سازنده و جذب خیرین و استفاده تجربیات مدیران گذشته شاهد پیشرفت روز افزون جمعیت هلال احمر در حوزه های مختلف باشیم.

گزارش بازرسان مجمع استانی از صورتهای مالی 95و تصویب بودجه پیشنهادی 96

در ادامه نشست سالانه مجمع استانی  گزارش بازرسان مجمع استانی از صورتهای مالی و عملکرد سال 1395جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی توسط خانم دکتر علیزاده بازرس مجمع ارائه گردید که در نهایت  اعضا مجمع بعد ازاستماع گزارش با قیام خود نسبت به تصویب صورتهای مالی و عملکرد سال 1395 و بودجه پیشنهادی سال 1396 جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی اقدام نمودند .

خدمتی که برای آسایش مردم و قربت الی الله باشد بسیار ارزشمند است

دکتر عزیز نوری مشاور استاندار و مدیر عامل سابق هلال احمر آذربایجان شرقی هم در این نشست با تجلیل از نیروهای هلال احمر گفت  :نیروهای هلال احمر جز  نیروهایی هستند که صادقانه و خالصانه در خدمت به حادثه دیدگاه و همنوعان نقش آفرینی می کنند و در حقیقت خدمتی که برای آسایش مردم و قربت الی الله باشد بسیار ارزشمند است که در این خصوص می توان گفت ،هلال احمر استان یکی از پاکترین ادارات بوده و انسانهای پاکدست و پاک چشم  و رفیقان روزهای سخت با عده اندک و قلیل  مشغول انجام کارهای عظیم هستند .

دکترمحمد حسن لواسانی و دکتر شهریار ممی خانی از اعضای هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان هم طی سخنانی بر لزوم حفظ سرمایه های مادی و معنوی هلال احمر و ثبت و ضبط وقایع و حوادث تاکید ودر ادامه نشست هر کدام از اعضای مجمع استان به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود پیرامون مسائل جمعیت هلال احمر پرداختند
@helalaazarbayjaneshargi

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است