جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   2642  | تاریخ خبر : 1396/02/18  | ساعت : 20:29

بمناسبت روز جهانی هلال احمر؛

هلال احمری ها روز خود را در کنار سیل زدگان چنار عجب شیر گذراندند/بهره مندی 1300تن از اهالی چنار از خدمات متنوع هلال احمر


مدیر عامل هلال احمر آذربایجان شرقی گفت : بمناسبت روز جهانی هلال احمر و صلیب سرخ ،نزدیک به    1300تن از اهالی روستای سیل زده چنار عجب شیر از خدمات  دارویی درمانی ،داوطلبانه ، آموزشی و جوانان جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی بهره مند شدند .

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، سعید کنعانی اظهار داشت : امسال با توجه به وقوع سیل مرگبار 25 فروردین ماه در روستای چنار عجب شیر و جانباختن 21 تن از اهالی این روستا در سیل  و لزوم حمایت های  روانی و دارویی و درمانی  از اهالی و ارائه خدمات آموزشی و داوطلبانه  ، در ادامه  خدمات امدادی نجاتگران و امدادگران و توزیع اقلام امدادی و لوازم و اثاثیه و کالاهای اساسی  ،تیم های مختلفی از معاونتهای بهداشت درمان توانبخشی وآموزش ، داوطلبان و جوانان بمدت 3 روز در این روستا حضور یافته و اقدام به ارائه خدمات متنوع نمودند.

ارائه 1652 مورد انواع خدمات بهداشتی ،درمانی 

وی با اشاره به استقبال گسترده اهالی چنار از بخش های مختلف تیم درمان اضطراری  ادامه داد : در بخش درمان ، تیم درمان اضطراری معاونت بهداشت درمان توانبخشی متشکل از 35 تن عوامل  از 16 اردیبهشت، در روستای چنارعجب شیر  استقرار یافته و با برپایی 10 دستگاه چادر درمانی  و با بهره گیری از "پزشك متخصص وعمومي،پرستار،روانشناسي،مامايي وبهداشت مادركودك،بهداشت محيط "  با دارو وتجهيزات لازم خدمات دارویی و درمانی ارائه دادند .
کنعانی به آمار تیم درمان اضطراری پرداخت و افزود : در این مدت  ۵۲۰ نفر ویزیت عمومی  ، ۵۵ نفر ویزیت تخصصی،۶۲۵ نفراز خدمات پرستاری، ۱۵۰ نفر از خدمات روانشناسی، ۷۰ نفر از خدمات مادر کودک و مامایی، ۲۵ نفر تغذیه و  ۲۰ نفراز خدمات توانبخشی ،۷۰ نفر از خدمات بهداشت محیط واموزش و15 نفراز خدمات  مشاوره بهره مند شده اند .
وی خاطر نشان کرد : ۴۰ مورد توزیع محلول گند زدای بهداشتی و  ۶۰ مورد توزیع وسایل توانبخشی صورت گرفته و 3 بار نسبت به کلر سنجی آب آشامیدنی روستا اقدام و 2 بار پزشکان و متخصصان و کارشناسان اعزامی بصورت میدانی از روستا بازدید و عوامل تهدید کننده بهداشت روستا را رصد نمودند.
مدیر عامل استان ارزش ریالی داروهای ارائه شده را  بالغ بر 120 میلیون ریال اعلام کرد و گفت : داروخانه سیار در روستا دایر  و نسبت به ارائه رایگان داروهای نسخ پزشکان متخصص و عمومی نموده اند .
برگزاری مسابقه نقاشی سیل و پخش جوایزدر بین  کودکان شرکت کننده از دیگر اقدامات تیم درمان اضطراری جمعیت هلال احمر بوده است

توزیع 80 عدد کیف حاوی  لوازم التحریر در میان دانش آموزان روستا 

 سعید کنعانی در ادامه به خدمات ارائه شده توسط معاونت جوانان در این روز اشاره کرد و افزود : در این روز اعضای کانونهای دانشجویی و جوانان  استان و شهرستان عجب شیر ،ابتدا اقدام به  پاکسازی محیط زیست روستا از زباله کرده و در ادامه نسبت به افتتاح کانون غنچه های هلال روستا وتوزیع لوازم التحریر در مدرسه روستا برای80 تن از دانش آموزان و اعضای غنچه های هلال  اقدام و در پایان برای ایجاد نشاط و شادابی در میان دانش آموزانت انواع بازی و سرگرمی برای آنها و همراه با آنها اجرا کردند .
وی تصریح کرد : دیدارو دلجویی از خانواده های دانش آموزان جانباخته در سیل از دیگر اقدامات جوان بود و  با توجه به اینکه در حادثه سیل 25 فروردین 96 در روستای چنار متاسفانه یکی از اعضای غنچه های هلال بنام امیر محمد مهدوی جان باخته بود اعضای جوانان به دیدار خانواده این مرحوم رفته و با نثار فاتحه یاد خاطره وی را گرامی داشتند .

اجرای پروژه محرومیت زدایی و طرح نیابت 

سعید کنعانی از اجرای پروژه محرومیت زدایی و طرح نیابت توسط معاونت داوطلبان خبر داد و گفت :در این روز کاروان داوطلبان جمعیت هلال احمر هم با حضور در روستای چنار اقدام به اجرای پروژه محرومیت زدایی و طرح نیابت کردند.
وی توزیع 25بسته غذایی ،25 عدد کیف حاوی لوازم التحریر و 25 تخته پتو بین آسیب دیدگان از سیل و همچنین عیادت از 3 خانواده شهدا را  از جمله اقدامات داوطلبان در این طرح ها نام برد .

معرفی طرح خادم برای بیش از 200تن از اهالی روستا 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی  نقش  آموزش های امدادی را در کاهش تلفات حوادث بسیار موثر دانست و افزود: در همین راستا معاونت آموزش جمعیت هلال احمر استان در این روز با دعوت از اهالی روستای چنار در مسجد بزرگ چهارده معصوم روستا اقدام به تشکیل کلاس کرده ومدرس آموزش ، طرح خادم و همچنین  نحوه اقدام درست در مقابل وقوع حادثه سیل را  برای 200 تن از شرکت کنندگان توضیح و بروشورهای لازم در میان آنها پخش گردید .

رضایت اهالی روستا از خدمات هلال احمر 

در پایان این روز حجت الاسلام نوری ،روحانی روستا در مصاحبه با روابط عمومی با تبریک هلال احمر گفت : نیروهای جمعیت هلال احمر از بدو وقوع سیل در روستا حاضر شده و در صحنه های مختلف اعم از جستجوی مفقودین و یافتن پیکرهای جانباختن ، توزیع اقلام و مایحتاج زندگی و کالاهای اساسی ایفای نقش کرده و در این دو روز اخیر با بر پایی چادرهای درمانی که تقریبا می توان گفت " بیمارستان سیار " خدمات دارویی و درمانی شایانی به اهالی روستا ارائه نمودند که من از طرف اهالی روستا از خدمات صادقانه هلال احمر تشکر و قدردانی می نمایم .

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است