جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   2582  | تاریخ خبر : 1396/01/15  | ساعت : 17:59

عملکرد هلال احمر آذربایجان شرقی در طرح نوروزی 96 اعلام شد؛

انجام 111 عملیات امدادی ،نجات 117 تن مصدوم، اسکان 220 تن در پایگاههای هلال احمر/توزیع بیش از 270 هزار نسخه محصولات فرهنگی در میان 150هزار تن مراجعه کننده


مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی به تشریح عملکرد جمعیت هلال احمر استان  در طول اجرای طرح نوروزی 96 پرداخت .

        

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ،سعید کنعانی گفت : طرح نوروزی سال 96 با شرکت بیش از 850 تن عوامل امدادی اعم از داوطلب ، جوان ، نجاتگر و امدادگر و پزشک و پرسنل رسمی هلال احمر از مورخه 25 اسفند سال 95 در بیش از 75 نقطه استان آغاز و 15 فروردین امسال پایان یافت .

عملکرد حوزه امداد ونجات
 انجام 111 عملیات امدادی ، امدادرسانی به 6 هزار تن ،نجات 117 تن مصدوم، اسکان 220 تن در پایگاههای هلال احمر

وی ادامه داد : در طول 20 روز گذشته ،مجموع کل حوادث به وقوع پیوسته که توسط نیروهای هلال احمر امداد رسانی شده  ۱۱۱ مورد بوده که از این تعداد ،حوادث جاده ای با 76 مورد در صدر بوده و حوادث  برف و کولاک و خدمات حضوری و کوهستان در رده های بعدی قرار گرفته اند .
مدیر عامل استان اظهار داشت : در این حوادث بیش از 6 هزار نفر از خدمات امدادی جمعیت هلال احمر بهره مند شده اند که  بیش از 5هزار و 500 تن از آنها مربوط به گرفتاران در برف و کولاک بوده اند که توسط نجاتگران هلال احمر در روزهای برفی امدادرسانی شده و قریب به 220 نفر در پایگاههای امدادی و اماکن عمومی توسط نجاتگران اسکان داده شده و لوازم گرمایشی و جیره غذایی خشک در میان آنها توزیع شده است .
وی با تجلیل از زحمات خستگی ناپذیر و شبانه روزی نجاتگران  افزود : مجموع کل نجات یافتگان  از حوادث  توسط نجاتگران هلال احمر در سطح استان  ۱۱۷ نفر بوده که از این تعداد ۸۵نفر توسط نجاتگران هلال احمر با آمبولانس پایگاههای امدادجاده ای به نزدیکترین مراکز درمانی و بیمارستانها  انتقال داده شده و  ۳۲نفر مصدوم نیز بصورت سرپایی مداوا شده اند .
کنعانی ادامه داد : همچنین در طول اجرای طرح نوروزی 6 مورد عملیات  توسط نجاتگران هلال احمر با خودروهای نجات صورت گرفته که در این عملیاتها، نجاتگران با استفاده از ستهای نجات که بر روی خودروهای نجات سوار هستند اقدام به برش آهن پاره های خودروهای تصادفی کرده و مجروحان و متوفیان گیر کرده در لای آهن پاره ها را رها سازی نموده اند .
مدیر عامل استان میانگین زمان حضور در صحنه عملیات حوادث جاده ای از اطلاع به جمعیت تا حضور در صحنه را  کمتر از 10 دقیقه اعلام نمود . 

عملکرد پست های ایمنی و سلامت مسافران نوروزی 
مراجعه 150 هزار تن به پستهای ثابت و سیار/ توزیع بیش از 270 هزار نسخه محصولات فرهنگی
 

سعید کنعانی در ادامه به تشریح  عملکرد پست های نوروزی  جوانان پرداخت و گفت : امسال  معاونت جوانان در 40 نقطه استان اقدام به برپایی پست های ایمنی و سلامت مسافران نوروزی از 26 اسفند 95 لغایت14 فروردین سال جاری کرده بود  که در این ایام  نزدیک به 145 هزار تن به پستهای جوانان  مراجعه کرده و قریب به 5 هزار تن توسط دوچرخه سواران طرح سحاب راهنمایی شده اند  .
وی خاطرنشان کرد : قریب به  10 هزار نفر به ایستگاههای سلامت تست فشار خون مراجعه کرده و  بیش از 4 هزار نفر نماز خود را در خیمه های نماز جمعیت هلال احمر اقامه کرده اند و نزدیک به 5 هزار کودک و نوجوان به فضاهای های دوستدار کودک و نوجوان مراجعه کرده و از امکانات آنجا استفاده کرده اند. 
مدیر عامل هلال احمر استان با تجلیل از اجرای طرح های ابتکاری توسط جوانان خلاق در پستهای نوروزی   ادامه داد : در سطح استان طرح های ابتکاری بسیاری از سوی جوانان عضو انجام گرفت و در این مدت قریب به 17 هزار نفر اعم از مسئولان ارشد کشوری و استانی و شهرستانی و مسافران با امضای میثاقنامه به کمپین نه به تصادفات جاده ای پیوسته اند .
کنعانی تصریح کرد : یکی از اقدامات مهم پست های ایمنی و سلامت مسافران نوروزی ،توزیع محصولات فرهنگی اعم از " نقشه، بروشور ، سی دی وسایر محصولات" در میان مسافران و مراجعه کنندگان بوده که در این راستا بیش از 270 هزار نسخه  ،محصول فرهنگی توزیع گردیده است .
کنعانی در پایان به اجرای طرح خادم و طرح داوطلب یار امداد ونجات اشاره کرد و گفت : برای ارتقا سطح تاب آوری خانواده های ایرانی در برابر مخاطرات ،طرح خادم در سطح پستهای نوروزی به مسافران معرفی گردید و در تعدادی از پایگاههای امدادی پزشکان داوطلب حضور یافته ودر قالب طرح داوطلب یار امداد ونجات اقدام به ویزیت رایگان مراجعه کنندگان و مصدومان نمودند .

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است