جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   2244  | تاریخ خبر : 1395/09/04  | ساعت : 16:44

در نشست ماهانه هیات مدیره هلال احمر آذربایجان شرقی مطرح شد:

تجلیل از خدمات تیم اعزامی هلال احمر به اربعین حسینی/لزوم جذب خیرین به هلال احمر


نشست ماهانه هیات مدیره جمعیت هلال احمراستان آذربایجان شرقی با شرکت اعضای هیات مدیره در محل دفتر مدیر عامل استان برگزار شد
برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ؛ در آغاز این نشست ،حجت الاسلام محمدعلی احمدیان مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه جمعیت هلال احمر استان با قرائت آیه ای از قرآن کریم به هدف از خلقت انسان پرداخت و گفت :پروردگار متعال تمامی انسانها را از یک پدر و مادر خلق کرده و بصورت قبایل قرارداد ه است تا همدیگر را بشناسند .وی ادامه داد :خداوند متعال می فرماید تنها تفوق آدمی در نزد پروردگار نسبت به همدیگر تقوی است .حجت الاسلام احمدیان تصریح کرد :رضایت پروردگار نشانگر تقوای آدمی بوده و جلب رضایت خداوند با جلب رضایت بندگان صالح خدا بدست می آید .وی در ادامه مطالبی پیرامون پرداخت ذکات و اقامه نماز و گرفتن روزه و صله رحم و طولانی کردن سجده و فرستادن صلوات بر محمد و آل محمد ارائه کرد.
در ادامه جلسه سعید کنعانی مدیرعامل ورئیس هیات مدیره جمعیت هلال احمر استان از زحمات تیم اعزامی هلال احمر به کربلا و مرز مهران جهت ارایه خدمات امدادی و درمانی به زائران اربعین حسینی تقدیر کرد .
کنعانی در ادامه گزارشی از فعالیت ها واقدامات جاری داد و گفت :خیرین سرمایه عظیمی برای هلال احمرهستند و در طول صد سال گذشته خدمات شایانی به هلال احمر ارایه کرده اند .
سعید کنعانی :یکی از مهمترین اولویت های مدیریت هلال احمر استان بهره گیری از ظرفیت خیرین است که در بعضی از شهرستانها در طرح همای رحمت خیرین کمکهای بزرگی کردند که بعنوان نمونه می توان به طرح همای رحمت اهر و میانه اشاره کرد .
مدیر عامل هلال احمر استان افزود :برای تحقق این امر با موسسه های خیر خوشنام در استان و تبریز دیدار هایی داشته ایم و به شهرستانها توصیه شده است با خیرین شهرستان مقیم مرکز ارتباط برقرار کرده و از ظرفیت آنها در راستای اهداف هلال احمر بهره مند شوند .وی از اعضای هیات مدیره خواست در خصوص شناسایی خیرین به هلال احمر کمک کنند.
کنعانی ساماندهی املاک هلال احمررا کاری عظیم و توام با فرسایش زمان و چالش های متعدد عنوان کرد و نسبت به سوق دادن خیرین بسمت و سوی تبدیل به احسن نمودن املاک اهدایی به هلال احمر قبل از اهدا تاکید کرد .
وی در ادامه به تجمع عظیم اربعین حسینی وخدمات هلال احمر استان در مهران و کربلا پرداخت و گفت : هلال احمر استان امسال در دو منطقه داخل کشور در مرز مهران و داخل کشور عراق در کربلا ی معلی در پوشش امدادی و درمانی زائران اربعین نقش داشت .
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان در ادامه توضیحاتی پیرامون بودجه هلال احمر به سمع و نظر اعضا رساند و از افزایش بودجه آموزشی هلال احمر استان در سالجاری خبر داد .
جذب نیروهای جدید و ساماندهی پرونده نجاتگرانی که درجه ایثار دریافت کرده اند ،عملیاتی نمودن شعبه تبریز، پیگیری تکمیل کارهای عمرانی پروزه سعید آباد و ساماندهی خودرو های هلال احمراز دیگر مطالبی بود که توسط رئیس هیات مدیره استان مطرح شد .
در پایان این نشست اعضای هیات مدیره دکتر محمد حسن لواسانی عضو مجمع عمومی هلال احمر کشور ،دکتر شهریار ممی خانی، خانم شیخ الاسلامی و خانم علیزاده وحسین بلندی بازرسان هیات مدیره استان در سخنانی با تقدیر از اقدامات انجام گرفته بر لزوم استفاده از ظرفیت خیرین برای هلال احمر تاکید و برای تحقق آن برگزاری سمینار خیرین را پیشنهاد دادند .
همچنین اعضای هیات مدیره و بازرسان، راه اندازی گنجینه هلال را در استان در حفظ و نگهداری اسناد و مدارک و سوابق اقدامات خیرین ، برای معرفی به نسلهای بعدی مورد تاکید قرار دادند.
اتخاذ تدابیر لازم برای جذب و نگهداری جوانانی که بهترین دوران عمر خودرا در قالب نجاتگر در هلال احمر صرف می کنند و حفظ آمادگی برای طرح امداد جاده ای زمستانی و تجلیل از خدمات تیم امدادی ودرمانی اعزامی به کربلا و بحث و گفتگو پیرامون املاک مورد اختلاف هلال احمر با شبکه بهداشت ودرمان میانه از دیگر نکاتی بود که توسط اعضای هیات مدیره به آنها اشاره شد.
نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است