جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   2068  | تاریخ خبر : 1395/06/24  | ساعت : 15:45

نقش جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی در 8 سال دفاع مقدسدر نشستی با حضور پیشکسوتان عرصه امدادو نجات ،نقش جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در طول 8 سال دفاع مقدس بررسی شد


برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

نقش جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی در 8 سال دفاع مقدس
در نشستی با حضور پیشکسوتان عرصه امدادو نجات  ،نقش جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در طول 8 سال دفاع مقدس بررسی شد 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، بمنظور گرد آوری اسناد و مدارک  ،آثار و مستندات مکتوب و غیر مکتوب اقدامات و فعالیت های جمعیت هلال احمر در دوران دفاع مقدس نشستی با حضور پیشکسوتان عرصه امدادو نجات برگزار گردید.

تشکیل کارگروه نقش جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی در 8 سال دفاع مقدس
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، در این نشست سعید کنعانی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به نقش بر جسته جمعیت هلال احمر در امر امداد جبهه و امدادرسانی به مجروحان بمباران شهرها، بر لزوم جمع آوری اسناد و مدارک و اقلام مرتبط با دفاع مقدس تاکید و خواستار همکاری و همراهی  پیشکسوتان عرصه امداد ونجات در جهت تجمیع و تدوین این آثار شد.
وی  بر تشکیل کارگروه نقش جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی در 8 سال دفاع مقدس با محوریت کانون بازنشستگان و استفاده از تجربیات ارزشمند پیشکسوتان در عرصه امداد ونجات  را یاد آور شد و گفت : پیشکسوتان سرمایه هلال احمر هستند و مدیریت استان  دست یاری بسوی  این عزیزان گشوده و از افکار و اندیشه و اندوخته های با ارزش ایشان در  سیاستهای راهبردی هلال احمر بهره مند خواهد شد .

زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان، کمتر از شهادت نیست
حجت الاسلام محمدعلی احمدیان مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان با گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان حادثه منا و شهدای 8 سال دفاع مقدس گفت : بر اساس آیات و روایات ،شهدا در نزد پروردگار متعال مقام بسیار رفیعی دارند   و با اولیا و انبیا الهی محشور می گردند .
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان خاطر نشان کرد : زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان، کمتر از شهادت نیست لذا بایستی همه دلسوزان و مسئولان به تکلیف تاریخی خود در قبال شهدا عمل کنند .
وی بااشاره به نقش شهدا در تحقق امر جهاد در اسلام  ادامه داد : مولای متقیان حضرت علی (ع) می فرماید:إِنَّ اللّه‏َ فَرَضَ الجِهادَ و َعَظَّمَهُ وَ جَعَلَهُ نَصرَهُ وَ ناصِرَهُ. وَاللّه‏ِ ما صَلُحَت دُنيا و َلا دينٌ إِلاّ بِهِ؛در حقيقت خداوند جهاد را واجب گردانيد و آن را بزرگداشت و مايه پيروزى و ياور خود قرارش داد. به خدا سوگند كار دنيا و دين جز با جهاد درست نمى‏شود.

فرهنگ حاکم بر دوران دفاع مقدس باید به نسل آینده منتقل شود  
دکتر محمد حسن لواسانی عضو هیات رئیسه مجمع عمومی هلال احمر کشورو مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان در دوران دفاع مقدس  در این نشست گفت : 8 سال دفاع مقدس بقدری زوایا و دامنه گسترده ای دارد که هر چه قدر کار فرهنگی در این حوزه صورت پذیرد بازهم کم است و بایستی مفاهیم  بسیار ارزشمند وفرهنگ حاکم بر دوران دفاع مقدس به نسل آینده منتقل شود . 
عضو هیات مدیره جمعیت هلال احمر استان ادامه داد :  جمعیت هلال احمر استان  در 8 سال دفاع مقدس نقش بسیار مهمی داشته است ،جمعیت هلال احمر علاوه بر حضور  بسیار بر جسته در امر امداد جبهه درجریان امدادرسانی به مصدومان شهرها در بمبارانها و موشک بارانها نقش آفرینی کرده است که بایستی اسناد و مدارک  آن جمع آوری و نگهداری شود .
دکتر لواسانی  تصریح کرد: از جمله اقدامات مهم جمعیت هلال احمر استان در دوران دفاع مقدس ، راه اندازی نقاهتگاه  و بیمارستان درسرپل ذهاب  ،رساندن نامه های  اسرا از طریق صلیب سرخ به خانواده های شان و نامه های خانواده ها به اسرا که می توان گفت قریب به 10 هزار نامه توسط هلال احمر رد و بدل شد ،اقدام دیگر نمایش تصاویر شهدا در معرض عمومی در تبریز بمنظور شناسایی خانواده هایشان بود که چندین شهید از همین طریق توسط خانواده هایشان شناسایی شد ،اورژانس فعلی جمعیت هلال احمر استان بلحاظ نیاز در زمان دفاع مقدس راه اندازی و توانبخشی  نیز گسترش داده شد، برگزاری نخستین سمینار تجربیات پزشکی جبهه در 8 سال دفاع مقدس در تبریز از دیگر اقدامات مهم جمعیت هلال احمر در دوران دفاع مقدس بود که بایستی مستندات گرد آوری ودر قالب کتاب و سایر محصولات فرهنگی در دسترس عموم و نسل آینده قرار گیرد .
در ادامه این نشست رحمان روح اللهی ،صد آفرین احمدی،قدیر خواجوی و احد کاظمی از همکاران بازنشسته هلال احمر به تشریح فعالیتهای جمعیت هلال احمر در دوران دفاع مقدس پرداخته خواستارتشکیل کار گروه مربوطه و گرد آوری اسناد و مدارک و تجهیزات مرتبط با دوران دفاع مقدس در هلال احمر شدند .

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است