جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   2012  | تاریخ خبر : 1395/05/24  | ساعت : 19:51

با حضور کارکنان هلال احمر :

جشن بزرگ دهه کرامت در تبریز برگزار گردید


بمناسبت سالروز میلاد خجسته حضرت امام رضا (ع) و دهه کرامت و ولادت حضرت معصوم(س)  جشن بزرگی با شرکت کارکنان و اعضای جمعیت هلال احمر در سالن اجتماعات این جمعیت برگزار گردید.

با حضور کارکنان هلال احمر : 
جشن بزرگ دهه کرامت  در تبریز برگزار گردید 


بمناسبت سالروز میلاد خجسته حضرت امام رضا (ع) و دهه کرامت و ولادت حضرت معصوم(س)  جشن بزرگی با شرکت کارکنان و اعضای جمعیت هلال احمر در سالن اجتماعات این جمعیت برگزار گردید.


تاکید بر دوستی اهل بیت علیهم السلام

حجت الاسلام توکلی، مسئول دفتر امام جمعه تبریز سخنران این مراسم با تبریک ولادت حضرت امام رضا (ع) گفت: برای همه ما تکلیف است بر اساس آیه شریفه : قُل لا أَسئَلُكُم عَلَیهِ أَجراً إِلاَّ المَوَدَّةَ فِی القُربى‏؛ (ای پیامبر!) بگو من هیچ پاداشى از شما بر رسالتم  درخواست نمى ‏كنم جز دوست ‏داشتن اهل بیتم» ارادت  قلبی خود را به عناوین مختلف بر آستان ائمه اطهار اعلام نماییم  .
رئیس دفتر امام جمعه تبریز افزود: مرز میان حق و باطل اعتقاد به امامت و ولایت  در اسلام است وحضرت امام رضا (ع) در حدیث سلسله الذهب به این نکته اشاره می کند  :کَلِمَةُ لا إلهَ إلّا اللّهُ حِصنی فَمَن دَخَلَ حِصنی اَمِنَ مِن عَذابی بِشُروطِها وَ أنَا مِن شُروطِها. کلام «لا إلهَ إلّا اللّهُ یعنی هیچ معبودی بجز الله نیست» دژ و حصار من (خدا) است پس هر کس به دژ و حصار من داخل شود از عذاب من امنیت خواهد یافت، و این شروطی دارد و من (علی بن موسی الرّضا) یکی از آن شرط‌ ها هستم.و به عبارت دیگر ولایت اهل بیت پیامبر شرط توحید و یگانگی خداوند است.

 تببین امامت و رهبری در عصر پیامبر اسلام ،ائمه معصومین وعصر فقاهت 

حجت الاسلام توکلی در ادامه به تبیین بحث امامت و رهبری در اسلام پرداخت و گفت: امامت و رهبری در اسلام در سه مقطع مطرح شده است عصر نبوت: قرآن کریم می فرماید :النَّبِيُّ أَوْلَىٰ بِالْمُؤْمِنِينَ مِنْ أَنفُسِهِمْ ...ۖ و سایر آیات  وعصر امامت:در غدیر خم همان ولایتی که پیامبر اسلام داشت در یوم غدیر به دستور خدا پیامبر به حضرت علی تفویض کرد و آیه اکمال دین بر پیامبر نازل شد الْيَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دِينَكُمْ وَأَتْمَمْتُ عَلَيْكُمْ نِعْمَتِي وَرَضِيتُ لَكُمُ الْإِسْلَامَ دِينًا وعصر سوم عصر فقاهت می باشد .
وی ادامه داد :در دوران غیبت کبری امام عصر ،همان ولایت  و رهبری  پیامبر اسلام و امام معصوم به فقیه عادل تفویض شده است و همان وظایفی که متوجه پیامبر و امام معصوم بود همان وظایف در دوران غیبت کبری متوجه فقیه عادل است .
توکلی افزود: بحث امامت و رهبری بسیار پر اهمیت است  و روایات بسیاری از ائمه معصومین در خصوص ولایت فقیه عادل در زمان غیبت کبری وارد است و بندگان خدا بایستی معرفت پیدا کرده و امام شناس باشند و اگر کسی امام عصر خود را نشناسد مانند کسی است که در عصر جاهلیت از دنیا رفته است وشیعیان بر اساس آیات و روایات معتقد بر امامت  ائمه معصومین از حضرت علی (ع) تا حضرت ولیعصر (عج) هستندکه با ظهور خویش حکومت جهانی را تشکیل داده و بر سرتاسر جهان حکومت خواهد کرد .

انقلاب اسلامی ایران مقدمه ای بر تشکیل حکومت جهانی حضرت ولیعصر(عج)

مسئول دفتر امام جمعه تبریز خاطر نشان کرد: ان شالله  انقلاب اسلامی ایران که با هدایت پیامبر گونه  امام امت به پیروزی رسید و با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری تداوم یافته ودر جهان با عزت و اقتدار در برابر زورگویان ایستاده و از مستضعفان و ستم دیدگان عالم حمایت می کند مقدمه ای بر ظهور حضرت مهدی(عج) و تشکیل حکومت جهانی آنحضرت  باشد .


وظایف ما در دوران غیبت کبری تبعیت از ولی فقیه عادل زمان  است 

حجت الاسلام توکلی گفت،امروز وظیه ما بعنوان شیعه راستین و صادق در زمان غیبت کبری ، اطاعت از ولی فقیه و تسلیم شدن دربرابر حکم ولی فقیه زمان  است .وظیفه مادر دوران غیبت کبری تبعیت و پیروی از ولی فقیه است امروز در سایه ولایت فقیه کشور مادر سطح دنیا اقتدار یافته ودر مقابل قدرتهای زور گویان  جهان ایستاده، بخاطر اینکه ملت ما ملتی ولایتمدار بوده و دشمن را دوست فرض نمی کند.
حجت الاسلام توکلی در پایان به بیداری ملت ایران اشاره کرد و گفت : قاطبه ملت ایران بصیر و آگاه ،پشت سر ولایت فقیه ایستاده و در راستای  جهاد کبیر که اخیرا توسط مقام معظم رهبری مطرح شد عمل می کنند .جهاد کبیر امت اسلامی امروز عدم تبعیت از زورگویان و آمریکاست و روز به روز  بمدد همین ایستادگی ،پیشرفت نصیب ملت ایران خواهدشد.

ما امدادگران هلال احمر افتخار می کنیم که خادم و پیرو  امامی هستیم که همواره دستگیر درماندگان و گرفتاران بود  

سعید کنعانی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان با تبریک دهه کرامت  و ولادت حضرت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) گفت: دهه کرامت  از شهر مقدس قم  و با ولادت حضرت معصومه(س) آغاز ودر نهایت با یوم ولادت حضرت امام رضا (ع) بپایان می رسد .وی ادامه داد: ما امدادگران هلال احمر افتخار می کنیم که خادم و پیرو  امامی هستیم که همواره دستگیر درماندگان و گرفتاران بود  و ما آنحضرت را ضامن آهو  خطاب می کنیم و امروز عالمیان در سایه رحمت و مغفرتش آرمیده و بارگاهش ملجا درماندگان و گرفتاران می باشد .

وظایف قانونی و انتظارات ایجاد شده از هلال احمر با منابع اختصاص یافته  متناسب نیست 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ،در ادامه به وظایف ذاتی جمعیت هلال احمر اشاره کرد و گفت: جمعیت هلال احمر بر اساس اساسنامه وقوانین مربوطه ،وظایفی تعریف شده دارد ،با این حال در طول سالیان گذشته و بمرور زمان   انتظارات مردم و مسئولین از جمعیت هلال احمر بالا رفته و یکسری درخواست هایی که در اساسنامه هلال احمر قید نشده  " خواسته و ناخواسته" بصورت مطالبه از هلال احمر در آمده است که    طبیعتا پاسخگویی به آنها نیازمند تعریف مجاری قانونی و به تبع آن   تامین زیر ساختها و امکانات و نیروی انسانی متناسب می باشد .
کنعانی با اشاره به حفظ آمادگی نیروها در هلال احمر و فلسفه ایجاد پایگاههای امداد و نجات  گفت : اصولا بایستی 10 در صد  پرسنل هلال احمر  آمادگی برای انجام عملیاتها  را داشته باشند  که این نیروها در پایگاههای امدادو نجات تعریف شده اند و فلسفه ایجاد پایگاههای امداد ونجات هم حفظ و نگهداری نجاتگران  در قالب نیروهای واکنش سریع در حوادث است که زمان وقوع حوادث وارد عمل می شوند همانگونه که  چهار سال پیش در زلزله ورزقان هم اولین نیروهای امدادی و سازمان یافته  که وارد عملیات نجات افراد گرفتار در زیر آوار شدند ،نجاتگران پایگاههای امداد و نجات  جمعیت هلال احمر بودند که بصورت اتوماتیک از پایگاههای امداد و نجات سراسر استان  به مناطق زلزله زده اعزام و چه بسا  افرادی را زنده از زیر آوار در آوردند .

نیروهای هلال احمر در حوادث جاده  ای بعنوان نیروهای کمک کننده محسوب می شوند 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تاکید کرد: در ایجاد پایگاههای امداد و نجات  هلال احمر  ، هدف مهم دیگری  که  دنبال شده   " احیای فرهنگ وقف توسط خیرین در هلال احمر بلحاظ وقف زمین های پایگاهها بوده  است ، در عین حال  نیروهای هلال احمر در پایگاههای امداد ونجات در کنار نیروهای اورژانس که جواب دهی و رسیدگی به حوادث جاده ای جز وظایف آنها محسوب می شود  ، بعنوان نیروهای کمک کننده   ایفای نقش می کنند .
مدیر عامل استان با تاکید بر اینکه وظایف فرعی نبایستی ما را از وظایف اصلی  دور  نگه دارد خاطر نشان ساخت:  در عین حال عدم تخصیص منابع متناسب قدرت جوابگویی و اجازه جوابگویی را از ما گرفته است ، با این حال با  همدلی و همزبانی نیروها که رمز موفقیت هر سازمان بشمار می رود ،سعی کرده ایم در پیشگاه مردم و مسئولین شرمنده نباشیم.
کنعانی تصریح کرد: وظایف ذاتی جمعیت هلال احمر و بعلاوه انتظارات مردم و درخواست های مسئولین که در طول سالیان گذشته بصورت مطالبه  مضاعف  از هلال احمر در آمده با امکانات و تجهیزات و اعتبارات  آن تناسبی ندارد و نیازمند توجه بیشتر مسئولین امر می باشد .

توجه عمیق به اقتصاد مقاومتی در هلال احمر 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در ادامه به امر اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: بایستی توجه عمیق به اقتصاد مقاومتی در هلال احمر داشته باشیم که در این خصوص در هلال احمر استان ،اقتصاد مقاومتی با رویکرد استعداد های درونی با تاکید بر  استفاده صحیح از منابع و نیروهای انسانی خود مجموعه دنبال می شود .

تجلیل از جانباز و آزاده سرافراز هلال احمر 

همچنین در این مراسم  در آستانه فرارسیدن 26 مرداد سالروز ورود سر افرازانه آزادگان به میهن اسلامی ،از آزاده و جانباز سرافراز جمعیت هلال احمر موسی وفادار تجلیل بعمل آمد .

 شعر خوانی استاد کریمی مراغه ای  و مدیحه سرایی و اجرای تواشیح 

در ادامه این مراسم ،شاعر بلند آوازه ایران و آذربایجان استاد کریمی مراغه ای عضو افتخاری جمعیت هلال احمر به قرائت شعری در مدح و منقبت حضرت امام رضا (ع) پرداخته و گروه  بین المللی تواشیح طارق به اجرای برنامه پرداخته و یکی از مداحان شهر تبریز به مدیحه سرایی پرداختند .همچنین به میمنت ولادت حضرت امام رضا  (ع) امام هشتم شیعیان ،8 نفر از کارکنان جمعیت هلال احمر بقید قرعه جهت اعزام به مشهد مقدس انتخاب شدند . 

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است