جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   1935  | تاریخ خبر : 1395/04/26  | ساعت : 13:45

مدیر عامل هلال احمر استان :

عشایر می تواند در روستاها و مناطق صعب العبور نقش مهمی درامر امدادرسانی در حوادثی مانند زلزله داشته باشند


مدیرکل امورعشایراستان آذربایجان شرقی با حضور در جمعیت هلال احمر با مدیر عامل  جمعیت هلال احمر استان دیدار وپیرامون  همکاری های متقابل گفتگو کردند.
 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

مدیر عامل هلال احمر استان :
عشایر می تواند  در روستاها و مناطق صعب العبور نقش مهمی درامر امدادرسانی در حوادثی مانند  زلزله داشته باشند

مدیرکل امورعشایراستان آذربایجان شرقی با حضور در جمعیت هلال احمر با مدیر عامل  جمعیت هلال احمر استان دیدار وپیرامون  همکاری های متقابل گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ،بمنظور افزایش همکاری های فی مابین ،مدیرکل امورعشایراستان آذربایجان شرقی با حضور در جمعیت هلال احمر با مدیر عامل  جمعیت هلال احمر استان دیدار وپیرامون  همکاری های متقابل گفتگو کردند.
در این دیدار سعید کنعانی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی گفت: عشایر غیور کشورمان از دیر باز نقش مهم و اساسی در تحولات اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی کشور  داشته اند و بارها در حراست از   مرزها و دفاع از کیان میهن اسلامی  اهتمام نموده اند و در سالهای دفاع مقدس  هم با تقدیم هزاران شهید وفاداری خود را به انقلاب اسلامی  و ولایت فقیه ابراز داشته اند .
وی ادامه داد : قبایل مختلف عشایر در مقاطع مختلف با کمترین امکانات و بدون منت و توقع  خدمات گسترده ای انجام داده و در تولید فراورده های دامی و تامین نیازهای کشور اقدامات بسیار مهمی انجام داده اند و استحقاق برخورداری از خدمات را دارا هستند .
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تصریح کرد: بلحاظ سبک زندگی عشایر و استفاده از سازه های سبک  طبیعتا در حوادثی  مانند زلزله  آسیب چندانی به محل زندگی عشایر وارد نشده و عشایر می تواند  در روستاها و مناطق صعب العبور نقش مهمی درامر امدادرسانی در حوادثی مانند  زلزله داشته باشند.
سعید کنعانی با استقبال از برگزاری دوره های آموزشی برای عشایر افزود: زندگی عشایر طوری است که از دیدگاه کارشناسان امدادی "زندگی در شرایط سخت" محسوب می شود و بطور طبیعی بخش اعظمی از دانش های  امدادی را فرا گرفته اند ولی بخش دیگری از آموزش های کمکهای اولیه از قبیل آموزش نحوه رسیدگی به  سوختگی،مارگزیدگی و عقرب گزیدگی،سقوط از ارتفاع ،شکستگی و آتل بندی و ایست قلبی و از این دست حوادث  نیازمند برگزاری دوره ها و کلاسهای آموزشی می باشد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در پایان گفت : جمعیت هلال احمر استان برای نهادینه کردن فرهنگ امدادی در میان جامعه عشایری استان آماده  تشکیل کانونهای عشایری می باشد .

عشایر افرادی سخت کوش و کم توقع هستند و در کوهستانها با انواع حوادث درگیر هستند

سید محمدحسن آل هاشم،مدیرکل امورعشایراستان آذربایجان شرقی  هم در این دیدار گزارشی از وضعیت جامعه عشایری استان ارائه داد و گفت: استان آذربایجان شرقی یکی از استانهای عشایر نشین بود و جمعیتی بالغ بر 13295 خانوار را شامل می شوند .
وی ادامه داد: عشایر استان ما از دو ایل بزرگ تشکیل یافته ،ایل ارسباران و ایل ائل سون و امور عشایری استانها خدمات متنوعی از قبیل بازسازی  ، مرمت راهها ، باز سازی چشمه ها ، ایجاد آبشخور دامها ،آبرسانی سیار، توزیع گاز مایع  ، جلوگیری از تخریب مراتع ، تهیه و توزیع مواد دامی،تزریق هورمونهای دامی ،تامین امکانات و تجهیزات استفاده از انرژی خورشیدی،استفاده از نانو تکنولوژی ،تبدیل ضایعات کشاورزی به مواد قابل استفاده ،برگزاری یادواره شهدای عشایر ،برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی در منطقه قره قیه ،پیاده نمودن طرح های آبخیزداری  و عمرانی و ایجاد شهرک عشایر متناسب با الگوی زندگی عشایر را انجام داده است.
وی ادامه داد: عشایر افرادی سخت کوش و کم توقع هستند و در کوهستانها با انواع حوادث درگیر هستند و مصداق عینی فرامین مقام معظم رهبری در افزایش تولید ملی و همت مضاعف و اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل هستند .
سید محمدحسن آل هاشم،مدیرکل امورعشایراستان آذربایجان شرقی  در پایان از آمادگی امور عشایر استان برای همکاری با هلال احمر  برای ارائه خدمات امدادی  و داوطلبانه به عشایر استان خبر داد و گفت : امور عشایر استان آماده انعقاد  تفاهم نامه همکاری با جمعیت هلال احمر استان می باشد .
گفتنی است در این دیدار که جمعی از معاونین و مسئولان هلال احمر و امور عشایر حضور داشتند ،حجت الاسلام محمدعلی احمدیان مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال  احمر استان با قرائت روایتی از حضرت علی (ع) به تبیین و تشریح اعمال خیر و نیکو و اعمال شر و ناپسند  پرداخت   و داشتن خلق حسنه و دوری جستن از کبر و منیت را موجب از بین رفتن گناهان قلمداد کرده و خواستار خدمت رسانی به مردم شدند .

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است