جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   1789  | تاریخ خبر : 1395/02/20  | ساعت : 13:29

آیت الله شبستری در دیدار با اعضای هلال احمر:

آیت الله شبستری:هلال احمر تجلی عواطف مردم است
همزمان با سومین روز از هفته هلال احمرمدیران ،کارکنان و اعضای جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز دیدار کردند.
برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید
آیت الله شبستری در دیدار با اعضای هلال احمر:
هلال احمر تجلی عواطف مردم است
همزمان با سومین روز از هفته هلال احمرمدیران ،کارکنان و اعضای جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز دیدار کردند.
مهمترین عبادات خدمت به همنوع است
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، در این دیدار حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریزبا تبریک اعیاد شعبانیه و تبریک هفته هلال احمر و تجلیل از خدمات اعضای هلال احمرگفت: در دین مقدس اسلام از جمله مهمترین عبادات خدمت به همنوع است و توصیه های فراوانی در این خصوص از طرف حضرات معصومین علیهم السلام شده است .
نماینده ولی فقیه در استان به درجات و مراتب خدمت به همنوع اشاره کرد و افزود: خود نفس خدمت به همنوع درجاتی دارد که والاترین آن خدمتی است که توام با جانفشانی و ایثارگری باشد که خدمات اعضای جمعیت هلال احمر مصداق بارز این نوع خدمت رسانی است .
امام جمعه تبریز ادامه داد: اعضای هلال احمر در مواقعی که آسیبی متوجه جامعه می شود مانند حوادث طبیعی و غیر طبیعی با جان و دل وارد عمل شده و چه بسا بخاطر نجات جان مصدومی از حوادث ،جان خود را در معرض خطر قرار می دهند .
عامل موفقیت نجاتگران جمعیبت هلال احمر اراده منبعث از ایمان بخداست
آیت الله شبستری با مقایسه خدمات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با خدمات صلیب سرخ کشورهای غربی گفت: علت اصلی موفقیت نجاتگران هلال احمر در امر کمک رسانی به حوادث، اراده منبعث از ایمان و اعتقاد قلبی نجاتگران است که در قالب فداکاری و استقامت بروز و ظهور می کند .
توصیه آیت الله شبستری به نجاتگران
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز در ادامه خطاب به امدادگران هلال احمر گفت: سعی کنید از این روحیه ایمان و تقوی بیش از پیش بهره مند شوید چرا که احساس مسئولیت ،دلسوزی و ایثار و فداکاری از صفات بارز یک فرد مومن است و برابر فرمایش امام صادق (ع)ایمان همان اقدام عملی است
عمل به شعار سال مقام معظم رهبری
آیت الله شبستری در ادامه خواستار عمل به شعار سال مقام معظم رهبری شدند و خاطر نشان ساختند :امدادگران هلال احمر و جهادکنندگان در راه خدا مصداق بارز اقدام و عمل بوده و با فداکاری ها و جانفشانیها به حرف ها و گفته ها جامعه عمل می پوشانند.
تاکید بر عضویت مردم در هلال احمر
نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان اضافه کرد: هلال احمر مرکزی معروف به خدمت به همنوع است و ممحل تجلی عواطف مردم است عواطفی که آمیخته به آموزه های دینی می باشد و از عموم مردم می خواهیم که با عضویت در این نهاد مردمی یار و یاور این مجموعه باشند.
گزارش و سخنان مسئول دفترنمایندگی ولی فقیه و مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان
گفتنی است در آغاز این دیدار مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان و مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان طی سخنانی گزارشی از اقدامات انجام یافته در هلال احمر را به سمع و نظر نماینده ولی فقیه در استان رساندند.
نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است