جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   1492  | تاریخ خبر : 1394/09/18  | ساعت : 10:22

در آستانه رحلت پیامبر اسلام در تبریز صورت گرفت: قرائت زیارت پیامبر اسلام /تبیین وتاکید بر اخلاق نبوی /تجلیل از خدمات هلال احمر


در آستانه فرارسیدن سالروز رحلت پیامبر رحمت و مغفرت حضرت محمد المصطفی(ص) و شهادت حضرت امام حسن المجتبی (ع) و حضرت علی بن موسی الرضا(ع) مراسم روحبخش زیارت نبی مکرم اسلام در جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی برگزار گردید
برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

در آستانه رحلت پیامبر اسلام در تبریز صورت گرفت:
قرائت زیارت پیامبر اسلام /تبیین وتاکید بر اخلاق نبوی /تجلیل از خدمات هلال احمر

در آستانه فرارسیدن سالروز رحلت پیامبر رحمت و مغفرت حضرت محمد المصطفی(ص) و شهادت حضرت امام حسن المجتبی (ع) و حضرت علی بن موسی الرضا(ع) مراسم روحبخش زیارت نبی مکرم اسلام در جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی برگزار گردید 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، با حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه ،مدیر عامل ،ائمه جماعات ، کارکنان، مسئولین ، کارکنان و اعضای هلال احمر استان آذربایجان شرقی مراسم زیارت پیامبر اسلام از بعید اجرا و حجت الاسلام احمدی امام جمعه شهرستان هریس و مشاور استاندار آذربایجان شرقی در امور روحانیت پیرامون شخصیت پیامبر اسلام به سخنرانی پرداختند.
ویژگی مهم پیامبر اسلام داشتن اخلاق عظیم است
حجت الاسلام قهرمان احمدی مشاور استاندار آذربایجان شرقی در امور روحانیت با تسلیت فرارسیدن سالروز رحلت پیامبر اسلام و شهادت حضرت امام حسن مجتبی و حضرت امام رضا گفت:پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) از ویژگیهای منحصر بفردی در میان انبیا الهی برخوردار است  این ویژگیها شامل خاتم الانبیا بودن و داشت اخلاق عظیم می باشد.
وی ادامه داد: تمامی انبیا الهی زمینه ساز ظهور پیامبر بزرگ اسلام بوده اند و خداوند متعال برای رساندن شخصیت پیامبر اسلام به نقطه کمال وجود نازنین پیامبر را به انواع صفات جمیل آراسته است.
حجت الاسلام احمدی افزود: در عصر جاهلیت اعراب و اقوام مختلف قبیله و عشیره و انواع بت ها و ...را مایه برتری خود می پنداشتند که خداوند متعال با مبعوث نمودن پیامبر اکرم برتمامی این قاعده ها خط بطلان کشید و اخلاق حسنه و تقوی را ملاک برتری انسان  قرار دادند.
مشاور استاندار آذربایجان شرقی در امور روحانیت تصریح کرد:بزرگترین ره آورد قرآن کریم و دست آورد وحی، اخلاق نبوی است .
وی به معجزه جاودانی قرآن کریم اشاره  کردو خاطر نشان ساخت: هر کتاب آسمانی نشانگر مقام و مرتبه پیامبر مربوطه در نزد پرودگار متعال می باشد و همانگونه که عظمت پیامبر اسلام با عقل بشری قابل درک نیست  عظمت قرآن کریم هم ورای عقل بشری بوده و عظمت پیامبر اسلام درقرآن نهفته است.
ناهنجاریهای موجود در زندگی وافزایش طلاقها و کاهش صله ارحام و افزایش بی احترامی به والدین   ناشی از فقر اخلاق  در جامعه است
امام جمعه شهرستان هریس به تاثیر اخلاق حسنه در تمامی زوایای زندگی فردی و اجتماعی اشاره و کرد و گفت: ناهنجاریهای موجود در زندگی وافزایش طلاقها و کاهش صله ارحام و افزایش سرای سالمندان  ناشی از فقر اخلاق  در جامعه است .
رعایت اخلاق نبوی توسط کارکنان ادارات  موجب پایین آمدن هزینه حکومتداری می شود
وی به رسالت و وظیفه سنگین هر فرد در جامعه اسلامی تاکید و عنوان کرد: متاسفانه امروز ما در جامعه با خزان اخلاق روبرو هستیم و بایستی سلسله مراتب اخلاقی را بر تمامی سلسله مراتبها ترجیح دادو در ادارات اگر کارکنان با تاسی از سیره نبوی اخلاق را با ارباب رجوع رعایت کنند هزینه حکومتداری پایین آمده و جامعه ما به جامعه ای اخلاق محور تبدیل واز لغزشها بدور خواهد بود.
امام جمعه هریس رعایت اخلاق اسلامی و نبوی از ناحیه مسئولان و صاحب منصبان را بسیار مهم توصیف کرد وگفت: افرادی که سعه صدر ندارند نباید در مسئولیتها از آنها استفاده کرد، خلایق سلایق مختلفی داشته بنابراین یک مدیر بایستی با سعه صدر در خدمت ارباب رجوع بوده و با صبر و حوصله و اخلاق اسلامی با موضوعات مختلف برخورد نماید .
تجلیل از خدمات هلال احمر 
وی در ابتدا از تلاشهای ارزنده جمعیت هلال احمر در جریان امدادرسانی به زلزله زدگان سال 91 در ارسباران و شهرستان هریس تقدیر کرد وگفت: در زلزله ارسباران جمعیت هلال احمر کارنامه بسیار درخشانی از خود به یادگار گذاشت و با عملیاتهای منحصر بفرد و بموقع  خدمات ارزنده ای به زلزله زدگان ارائه نمود.
گفتنی است در این مراسم  زیارت پیامبر اسلام از بعید توسط حجت الاسلام حسینی قرائت و در پایان از مدعوین با پخش احسان صبحانه پذیرایی بعمل آمد.

 

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است