جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   1454  | تاریخ خبر : 1394/08/28  | ساعت : 14:03

سفر رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر به تبریز:

بازدید از پایگاه کوهستانی عون بن علی تبریز/پایگاه پشتیبانی سعید آباد/بخشهای مختلف امداد ونجات/برقراری ارتباط ویدیویی با نماینده ولی فقیه در هلال احمر


دکتر ناصر چرخساز رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر صبح امروز با سفر به تبریز از پایگاه امداد ونجات کوهستان عون بن علی  و بخشهای مختلف معاونت امداد ونجات بازدید و با نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر ارتباط ویدیویی برقرار کردند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

سفر رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر به تبریز:
بازدید از پایگاه کوهستانی عون بن علی تبریز/پایگاه پشتیبانی سعید آباد/بخشهای مختلف امداد ونجات/برقراری ارتباط ویدیویی با نماینده ولی فقیه در هلال احمر

دکتر ناصر چرخساز رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر صبح امروز با سفر به تبریز از پایگاه امداد ونجات کوهستان عون بن علی  و بخشهای مختلف معاونت امداد ونجات بازدید و با نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر ارتباط ویدیویی برقرار کردند.
استقرارنیروهای  هلال احمر در سه قررگاه مهران ،چزابه و شلمچه برای ارائه خدمات به زائران اربعین
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان آذربایجان شرقی، دکتر ناصر چرخساز در حاشیه بازدید از پایگاه امداد ونجات کوهستان عون بن علی تبریز یادمان شهدای گمنام در گفتگو با خبرنگار شبکه سهند گفت:در حال حاضر در سطح  کشور 470پایگاه امداد و نجات فعال است که بر اساس طرح آمایش سرزمینی و بر اساس حادثه خیزی و زلزله خیزی مناطق مختلف و نیازسنجی  لازم از طریق مدیران استانها این پایگاهها افزیش خواهد یافت.
وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر در تمامی شهرستانها دارای شعبه بوده و حوادث متعددی را پوشش می دهد.
رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمربا اشاره به اقدامات هلال احمر در مناطق کم برخوردارگفت،جمعیت هلال احمر با  ایجاد خانه های هلال  در روستاها اقدام به ارائه خدمات امدادی کرده و با این روش مردم این منلاطق آموزش های لازم را خواهند دید تا در زمان وقوع حوادث وارد عمل شده و از افزایش تلفات جلوگیری کنند.
دکتر ناصر چرخساز در ادامه  به تشریح خدمات هلال احمر در اربعین حسینی  به  زائران حسینی در داخل و خارج کشور پرداخت و گفت: جمعیت هلال احمر امسال با برپایی قرارگاههایی در مهران ، چزابه  و شلمچه اقدام به ارائه خدمات امدادی و درمانی  به زائران اعزامی به کربلا خواهد کرد .
رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر تصریح کرد:جمعیت هلال احمر در بحث اسکان اضطراری زائران و امداد ونجات چه در داخل و چه در خارج کشور و در کشور عراق  برای زائران اربعین ارائه خدمات خواهد خواهد کردو در امر بهداشت و درمان هم در نجف و هم در کربلا در خدمت زائران اربعین خواهد بود. 
حداقل 35پایگاه امدادی برای استان آذربایجان شرقی مورد نیازاست
دکتر عزیز نوری مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی هم در مصاحبه با خبرنگار شبکه سهند گفت: در حال حاضر در سطح استان 26 پایگاه امدادی داریم که در نظر داریم تا این تعدادرا در آینده به 35 پایگاه افزایش دهیم.
ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام 
در این سفر که  درویشی معاون عملیات امداد ونجات و مرتضوی مدیر روابط عمومی سازمان امداد دکتر چرخساز را همراهی می کردنددر بدو ورود به کوهستان عون بن علی تبریز بر سر مزار و یادمان شهدای گمنام حاضر و با قرائت فاتحه به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.
 بازدید از پایگاه امداد ونجات آذربایجان شرقی 
در ادامه دکتر چرخساز و همراهان از بخشهای مختلف  معاونت  امداد ونجات  اعم از آنست ،ترابری ، مرکز کنترل و هماهنگی عملیاتهای امدادی استان،انبارهای امدادی و تجهیزات و امکانات امدادی هلال احمر استان بازدید و راهنماییهای لازم را ارائه دادند.
برقرای ارتباط ویدیویی با نماینده ولی فقیه در هلال احمر 
در ادامه این سفر دکتر چرخسازدر شورای معاونین جمعیت هلال احمر استان که با حضور معاون امور عمرانی استانداری تشکیل شد حضور یافت.
در ابتدای نشست از طریق ویدئو کنفرانس ارتباطی با حضرت حجت الاسلام و المسلمین معزی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر که در خوزستان بسر می برند برقرار شد.
در این ارتباط ویدیویی نماینده مقام معظم رهبری در هلال احمر گفت: امدادگران هلال احمر برای امدادرسانی به مصدومان حوادث همیشه آماده  هستند، امیدواریم در مملکت ما حوادثی رخ ندهد .
در این ارتباط کوتاه ویدیویی  نماینده ولی فقیه در هلال احمر  با آرزوی توفیق الهی به امدادگران خاطر نشان کرد: استان آذربایجان شرقی استان علم و مبارزه و مقاومت و ایستادگی بوده و از جهات مختلفی برای کشورمان ایران حائز اهمیت است.
رئیس سازمان امداد ونجات هم در سخنانی با تجلیل از نقش نماینده ولی فقیه در هلال احمر حضور ایشان در جمع امدادگران  را مایه دلگرمی قوت قلبی و مایه مباهات آنان دانسته  و از توجه وی به امدادگران تشکر کردند.
مهندس پور مهدی معاون عمرانی استاندار و دکتر عزیز نوری مدیر عامل هلال احمر استان هر کدام در سخنان کوتاهی از نماینده مقام معظم رهبری در هلال احمر جهت بازدید از استان آذربایجان شرقی دعوت بعمل آوردند.

 

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است