جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   1449  | تاریخ خبر : 1394/08/27  | ساعت : 08:16

هئیت مدیره هلال احمر استان در بناب تشکیل جلسه داد:

تاکیدبرنقش شوراهای اجرایی/ نقش هلال احمر در امر پشتیبانی مراسم اربعین حسینی


هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی باحضور فرماندار شهرستان بناب تشکیل جلسه داد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان آذربایجان شرقی، روز سه شنبه 26 آبان هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی باحضور فرماندار شهرستان بناب تشکیل جلسه داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

هئیت مدیره هلال احمر استان در بناب تشکیل جلسه داد:
تاکیدبرنقش شورای اجرایی/ نقش هلال احمر در امر پشتیبانی مراسم اربعین حسینی

هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی باحضور فرماندار شهرستان بناب تشکیل جلسه داد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان آذربایجان شرقی، روز سه شنبه 26 آبان هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی باحضور فرماندار شهرستان بناب تشکیل جلسه داد.
قناعت و پرهیزگاری راه فلاح و رستگاری
بنابراین گزارش ،در آعاز این جلسه حجت الاسلام محمدعلی احمدیان مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان با تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی گفت :انسان باید همواره در مقابل نعمتهای پروردگار متعال شکرگزار باشد و در امور دنیوی خود را با افراد پایین تر و فقیر تر از خویش   قیاس ودر امور اخروی با افراد با تقوا و با فضیلت  مقایسه کند و به هیچ وجه از رحمت پروردگارمتعال غافل نشود  و با قناعت و پرهیزگاری راه فلاح و رستگاری را در پیش گیرد.  
نقش شوراهای اجرایی در توانمندسازی هلال احمر
دکتر عزیز نوری رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره همدلی و هماهنگی بین هیئت مدیره گزارشی اجمالی از اقدامات جمعیت هلال احمر در ماه اخیر را ارائه دادند.
دکتر نوری افزود؛اخیرا در راستای اجرای تفاهم نامه احداث  مدرسه در مناطق زلزله زده با اداره کل نوسازی مدارس استان، کلنگ احداث مدرسه استثنایی در هریس به زمین زده شد و تا مهر ماه سال آینده 8 باب مدرسه در شهرهای اهر و هریس و ورزقان احداث و تحویل آموزش و پرورش خواهد شد  
مدیر عامل هلال احمر استان با اشاره به فرارسیدن اربعین حسینی و همایش میلیون اربعین گفت ؛امسال جمعیت هلال احمر در امر پشتیبانی امدادی زائران حسینی در محور شلمچه تا کربلا و سایر محورها ایفای نقش خواهد کرد.
وی به انتخابات پیش روی مجامع هلال احمر در شهريورماه سال 95 اشاره کرد گفت ؛جمعیت هلال احمر داوطلب محور بوده و ما از همین جا از نخبگان و افراد توانمند و سرشناس در خواست می کنیم با شرکت در انتخابات مجامع سال آینده هلال احمر یارو یاور هلال احمر باشند .
وی ادامه داد ؛هر چقدر شوراها و هئیت های اجرایی توانمند در هلال احمر داشته باشیم بیشتر می توانیم بر داشته های هلال احمر بیفزاییم. 
اتاق بحران شهرستان بناب را در هلال احمر راه اندازی می کنیم
فرج الهی فرماندار شهرستان بناب با تقدیراز خدمات هلال احمر گفت؛شهرستان بناب بلحاظ موقعیت جغرافیایی ویژه و قرار گرفتن در یک شاهراه می تواند در جمع کردن حوادث چندین شهرستان ایفای نقش کند .
فرماندار بناب به نقش مهم آموزشهای عمومی در کاهش تلفات حوادث در لحظات طلایی اشاره کردو ادامه داد؛ در امر آموزش عمومی جمعیت هلال احمر بناب بسیار خوب عمل کرده است.
فرماندار بناب عنوان کرد ؛بر اساس تصمیمات اتخاذ شده اتاق بحران شهرستان در جمعیت هلال احمر بناب تشکیل و تمامی دستگاهها موظف به انتقال اطلاعات خود به آن اتاق بوده ودر هنگام وقوع حوادث در اتاق بحران حاضر شده نسبت به فرماندهی عملیاتها اقدام خواهند نمود. 
فرماندار بناب به اجرای طرح های زمستانی و نوروزی اشاره کردو گفت ؛در ایام تعطیلات نوروزی ما از نزدیک شاهد فعالیتهای جوانان هلال احمر بودیم که عاشقانه و بدون چشمداشت در خدمت مسافران و هموطنان بودند.
فرماندار بناب در پایان با تجلیل از زحمات نجاتگران پایگاه امام علی (ع)جمعیت هلال احمر بناب گفت؛روزانه از این محور نزدیک به 80 هزار خودرو عبور می کند و حوادث گوناگونی رخ می دهد که نجاتگران این پایگاه در محل حاضر شده و خدمات امدادی خوبی ارائه می دهند.
رشد 43 درصدی تربیت امدادگر در بناب 
جعفرصادق قلی پور رئیس جمعیت هلال احمرشهرستان بناب گزارشی از عملکرد جمعیت هلال احمر بناب در سالجاری را بسمع و نظر اعضا رساندند.
وی بااشاره  به داوطلب محور بودن هلال احمر گفت ؛تعداد اعضای داوطلب  هلال احمر بناب در حوزه های امداد و نجات و جوانان و داوطلبان 933 نفر بوده که نسبت به دوره قبل از رشد 43 درصدی برخوردار است.
وی به رسالت هلال احمر در امر آموزشهای عمومی و تخصصی اشاره کرد و افزود؛در طول سالجاری بیش از 274 نفر از بین اعضا  دوره های امدادی را گذرانده و از میان آنها 145نفر به کسوت امدادگر در آمده و بالغ بر 2700 نفر هم از آموزشهای همگانی هلال احمر برخوردار شده اند.
قلی پور تصریح کرد؛بمنظور توان افزایی اعضا و نجاتگران در سالجاری 7 مورد اردو و 4 مانور مشترک با سایر ادارات برگزارنموده ایم   
رئیس جمعیت هلال احمر بناب به فعالیتهای پایگاه امداد و نجات امام علی(ع) اشاره کرد و تصریح کرد ؛نجاتگران پایگاه امام علی (ع)امسال با انجام 63 عملیات امدادی 66 تن از مصدومان را بمراکز درمانی  منتقل و 69 تن را در سر صحنه مداوا کرده و 18 تن را در پایگاه اسکان داده اند.
تلاش برای بهبود زندگی امدادگران 
بابک فضلعلی پور از اعضای شورای اجرایی جمعیت هلال احمر بناب با تجلیل از زحمات امدادگران خواستار اتخاذ تمهیدات و تدابیر لازم جهت بهبود زندگی امدادگران شد .

 

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است