جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   1354  | تاریخ خبر : 1394/07/16  | ساعت : 21:37

نشست هیئت مدیره هلال احمر آذربایجان شرقی در میانه/دیدارباامام جمعه وفرماندارونماینده مردم در مجلس شورای اسلامی


نشست هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با حضور فرماندار شهرستان میانه در جمعیت هلال احمر این شهرستان برگزار گردید.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

نشست هیئت مدیره هلال احمر آذربایجان شرقی در میانه/دیدارباامام جمعه وفرماندارونماینده مردم در مجلس شورای اسلامی

نشست هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با حضور فرماندار شهرستان میانه در جمعیت هلال احمر این شهرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان آذربایجان شرقی، در این نشست دکتر عزیز نوری مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان طی سخنانی به وظایف ذاتی هلال احمر اشاره کردو گفت: هلال احمر یاور مردم در روزهای سخت و بحرانی است و در امر امدادرسانی به حوادث نقش اساسی ایفا می کند.

پایگاههای امداد جاده ای ویترین هلال احمر هستند

دکترنوری با اشاره به اهمیت پایگاههای امداد جاده ای افزود:جمعیت هلال احمر استان بر اساس وظایف ذاتی خود اقدام به شناسایی نقاط  و محورهای حادثه خیز کرده و تا بحال26 پایگاه ثابت امداد ونجات جاده ای و کوهستان احداث کرده و به تناسب تامین بودجه و اعتبار لازم روند احداث و افزایش پایگاههای امداد جاده ای را در دستور کار خود قرار داده است .

مدیر عامل هلال احمر استان تصریح کرد: پایگاههای امداد جاده ای ویترین هلا ل احمر هستند و در این پایگاهها جوانان عزیز با گذراندن دوره های تخصصی لازم بصورت داوطلب و در قالب نجاتگر انجام وظیفه می کنند.

رئیس هیئت مدیره استان خاطر نشان کرد:در شهرستان میانه بلحاظ وسعت جغرافیایی و وجود محورهای مواصلاتی متعدد جمعیت هلال احمر تعداد 4 باب پایگاه امداد جاده ای دارد که بصورت شبانه روزی مشغول ارائه خدمات به مصدومان حوادث هستند که این خدمات در فصل زمستان با امدادرسانی و اسکان هزاران نفر مسافر در راه مانده به اوج خود می رسد.

نیروهای هلال احمر شهرستان در حوادث پیشگام بوده و خدمات امدادی قابل توجهی به مصدومان ارائه می دهند

در ادامه نشست حمید شکری فرماندار شهرستان میانه با تجلیل از عملکرد هلال احمر گفت:نیروهای هلال احمر در اکثر حوادث شهرستان پیشگام بوده وخدمات امدادی قابل توجهی ارائه می دهند.

 فرماندار شهرستان میانه عنوان کرد: شهرستان میانه 20 درصد از راههای مواصلاتی اصلی و 17 درصد از راههای مواصلاتی فرعی را در استان دارا بوده وبه تبع آن حوادث جاده ای زیادی دارد که نیازمند احداث مراکز امدادی جدیدی بوده و واز طرفی وجود سدهای آبی متعدد در این شهرستان حوادث غرق شدگی را افزایش داده که لازم است نجاتگران و امدادگران تجهیزات مربوط به نجات غریق داشته باشند.

رویکرد های جمعیت هلال احمر

خانم حافظه شیخ الاسلامی از اعضای هیئت مدیره جمعیت هلال احمراستان و رئیس شورای شهر میانه هم در این نشست گزارشی از مجمع عمومی جمعیت هلال احمر کشور را بسمع و نظر اعضا رساندند.

شیخ الاسلامی گفت:توجه به آموزشهای عمومی و جذب متمکنین و صاحبان تخصص بعنوان داوطلب و اتکا به منابع مالی داخلی و توجه به رفاه کارکنان از اهم رویکرد جمعیت هلال احمر خواهد بود

دیدار با امام جمعه و نماینده شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی

در این روز اعضای هیئت مدیره با حضرت حجت الاسلام والمسلمین حامدی امام جمعه و مهندس سید بهلول حسینی یکی از نمایندگان  شهرستان میانه در مجلس  شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حامدی امام جمعه شهرستان میانه با تجلیل از خدمات هلال احمر گفت: هلال احمر موسسه مردمی و عام المنفعه بوده و ما حمایت از هلال احمر را وظیفه خود می دانیم و قدردان خدمات متعدد  هلال احمر هستیم.

بازدید از مراکز امدادی هلال احمر میانه

 گفتنی است اعضای هیئت مدیره در بدو ورود به میانه از مراکز امدادی هلال احمر بازدید و در جریان تجهیزات و امکانات امدادی  هلال احمر شهرستان قرار گرفتند.

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است