جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   1257  | تاریخ خبر : 1394/06/04  | ساعت : 14:56

هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی تشکیل جلسه داد


بمنظور استماع گزارش عملکرد جمعیت هلال احمر استان و بررسی راههای  انتظارات رئیس جمعیت هلال احمر از استانها  و استفاده از پیشنهادات و نظرات ، اعضای هیئت مدیره استان تشکیل جلسه داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

بمنظور استماع گزارش عملکرد جمعیت هلال احمر استان و بررسی راههای  انتظارات رئیس جمعیت هلال احمر از استانها  و استفاده از پیشنهادات و نظرات ، اعضای هیئت مدیره استان تشکیل جلسه داد.
به گزارش روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر استان اذربایجان شرقی، امروز چهارشنبه 4 شهریور بمنظور استماع گزارش عملکرد جمعیت هلال احمر استان و بررسی راههای  انتظارات رئیس جمعیت هلال احمر از استانها  و استفاده از پیشنهادات و نظرات ، اعضای هیئت مدیره استان در محل معاونت امداد و نجات جمعیت  هلال احمراستان  تشکیل جلسه داد.
لزوم احیای فرهنگ وقف در هلال احمر
در آغاز جلسه  حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی احمدیان مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان با تبریک  یوم ولادت حضرت امام رضا و هفته دولت با قرائت حدیثی از امام رضا  خواستار بکار گیری فرمایش ائمه و امام رضا در زندگانی فردی و اجتماعی شد.
وی ادامه داد:  امام رضا می فرماید مـومـن, مـومـن واقعى نیست, مگـر آن كه سه خصلت در او بـاشــد:سنتـى از پـروردگـارش و سنتـى از پیـامبـرش و سنتـى از امـامـش.اما سنت پروردگارش، رازداری است, اما سنت پیغمبرش, مدارا و نرم رفتارى با مردم است, اما سنت امامـش صبر كردن در زمان تنگدستـى و پریشان حالى است.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان در پایان بر لزوم احیای فرهنگ وقف در هلال احمر تاکید کرد.
تشریح انتظارات رئیس جمعیت هلال احمر از استانها 
دکتر عزیز نوری مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان و رئیس هیئت مدیره استان نیز در ادامه به تشریح انتظارات رئیس جمعیت هلال احمر از استانها پرداخت وگزارشی از همایش مدیران عامل با رئیس جمعیت هلال احمر کشور و روسای سازمانهای مرکزی ارائه نمود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان از تشریک مساعی و همفکری اعضای هیئت مدیره در راستای کمک به تحقق اهداف هلال احمر تجلیل کرد.
انجام 559 عملیات امدادی در استان آذربایجان شرقی در چهار ماهه اول سالجاری 
حمید حسین پور معاون امداد ونجات جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی گزارشی  از عملیاتهای انجام یافته در 4 ماه اول سال 94 را بسمع و نظر اعضای هیئت مدیره رساندند.
معاون امداد ونجات گفت: در 4 ماه نخست سالجاری نجاتگران جمعیت هلال احمر استان با انجام   559 مورد عملیا ت امدادی به مصدومان  انواع حوادث گوناگون اعم از جاده ای ،کوهستان ،سیل،خدمات حضوری، آتش سوزی و...امدادرسانی کرده اند.
وی ادامه داد: در این حوادث بیش از 3149نفر آسیب دیده و از این تعداد  1089نفر مصدوم شده بودند که نجاتگران ضمن مداوای سرپایی تعدادی از مصدومین ، 447 نفر را بمراکز درمانی و بیمارستانهای نزدیک شهرها رسانده اند.
حمید حسین پور معاون امداد ونجات تصریح کرد:108 نفر نیز در پایگاهها اسکان یافته و  متوفیان حوادث نیز توسط نجاتگران رها سازی شده اند .
معاون امداد ونجات استان خاطرنشان ساخت:حوادث جاده ای با 362مورد در صدر حوادث و واژگونی خودورها با 156 مورد در صدر حوادث جاده ای هست.
استفاده از ظرفیت خیرین و  نمایندگان مجلس شورای اسلامی 
در ادامه  جواد ششگلانی ،خانم شیخ الاسلامی و خانم بهمنی از اعضای هیئت مدیره به بیان دیدگاهها ی خود در خصوص برنامه های آتی هلال احمر پرداخته و لزوم  تامین اعتبار لازم برنامه های امدادی از مجاری مختلف را مورد تاکید قرارداده واستفاده از ظرفیت خیرین و بزرگان و ائمه جمعه و جماعات و نمایندگان مجلس شورای اسلامی را در راستای اهداف هلال احمر مطرح کردند.

 

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است