جدیدترین اخبار و رویدادها
متن خبر
کد خبر :   1057  | تاریخ خبر : 1394/02/22  | ساعت : 13:15

آیت الله مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریزدر دیدار با اعضای هلال احمر :

شما امدادگران –برادران و خواهران –در حوادث ثابت کردید که در خط مقدم امدادرسانی بوده و خدمات ارزشمندی را انجام می دهید


درپنجمین روز از هفته هلال احمر اعضا و کارکنان و مدیران جمعیت هلال احمراستان آذربایجان شرقی با نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز دیدار کردند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

آیت الله مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریزدر دیدار با اعضای هلال احمر :

شما امدادگران –برادران و خواهران –در حوادث ثابت کردید که در خط مقدم امدادرسانی بوده و خدمات ارزشمندی را انجام می دهید

درپنجمین روز از هفته هلال احمر اعضا و کارکنان و مدیران جمعیت هلال احمراستان آذربایجان شرقی با نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، اعضا و کارکنان و مدیران جمعیت هلال احمراستان آذربایجان شرقی با حضور در بیت  نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریزبا حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری دیدار کردند.

دراین حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری با تبریک هفته هلال احمر با اشاره به تاریخچه تشکیل صلیب سرخ و هلال احمر  گفت: بمنظور کمک به مجروحین جنگی و مستمندان و نیازمندان صلیب سرخ و هلال احمر تاسیس گردیدو بیش از 150 کشورعضو آن است.

اسلام پایه گذار حقوق بشر است

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: غربی ها مدعی هستند که پایه گذار حقوق بشر و صلیب سرخ هستند در حالیکه پایه گذار اصلی این روحیه کمک رسانی به آسیب دیدگان و محرومان دین مبین اسلام بوده است.

امام جمعه تبریز با تبریک فرارسیدن عید سعید مبعث افزود:پیامبر بزرگ اسلام می فرمایدهر کس گرفتاری را پناه دهد خداوند اورا در زیر سایه عرشش قرار می دهد وهمچنین مولای متقیان حضرت علی (ع) در صدر اسلام به اصول صلیب سرخ و هلال احمر عمل کرده است آنجا که اصحاب حضرت بعد از جنگ  علت غیبتش را جویا می شوند می فرماید من بر لشگر دشمن عبور می کردم که مجروحی در خواست کمک می کرد که به امدادرسانی کردم.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد:وقتی که مولای متقیان اینگونه در حق مجروح دشمن ملاطفت نشان می دهد عملا درس انساندوستی را بما می دهد.

نجات دادن انسانی از مرگ وظیفه هر مسلمانی است

آیت الله شبستری در ادامه با تاکید بر اینکه حقوق بشر را اسلام آورده به انواع حقوق در اسلام اشاره کردو گفت: مادر اسلام 2 نوع حقوق داریم –حقوق اسلامی و حقوق انسانی که بر اساس این حقوق اگر دیدید کافری از گرسنگی می میرد نمی توانیم ساکت بنشینیم  و نجات دادن انسانی از مرگ وظیفه هر مسلمانی است

امام جمعه تبریزبا بر شمردن دستورات جنگی  دین مبین اسلام تصریح کرد:بر اساس دستورات جنگی دین مبین اسلام  هیچ  مسلمانی حق ندارد به دشمنان سم داده یا آبهای آنان را آلوده کندو حق آزار پیرزنان و پیرمردان و کودکان را نداشته و بایستی از تخریب محیط و سوزاندن درختان پرهیز کرده ودر  شبها و ماههای حرام جنگ را تعطیل نمایند.

امروز در منطقه مدعیان  حقوق اسلامی وحقوق بشر بالاترین ناقضان آن شده اند

وی ادامه داد، اسلام با این دستورات خواسته تا جنگ به حداقل برسد چرا که دین اسلام دین عاطفه و محبت است اما با کمال تاسف ما در منطقه  شاهد هستیم عربستانی که ادعا می کند ما خادم الحرمین هستیم واسلام را صادر می کنیم در همین ماههای حرام هزاران نفر از مردم مظلوم و بی گناه یمن را بدون هیچ منطق   و با حمایت استکبار جهانی  واسرائیل کشته و هزاران تن را مجروح و دهها هزار نفر را بی خانمان کرده است و امروز در منطقه مدعیان حقوق بشر و حقوق اسلامی بالاترین ناقضان آن شده اند

آیت الله شبستری ادامه داد: در چنین شرایطی ما چه عضو صلیب سرخ باشیم چه نباشیم وظیفه انسانی و اسلامی ما ایجاب می کندبه مجروحان و آسیب دیدگان یمنی امدادرسانی نماییم.

شما امدادگران در حوادث ثابت کردید که در خط مقدم امدادرسانی هستید

نماینده ولی فقیه در استان خطاب به امدادگران گفت:شما امدادگران –برادران و خواهران –در حوادث ثابت کردید که در خط مقدم امدادرسانی بوده و خدمات ارزشمندی را در حوادثی از قبیل سیل و زلزله  مخصوصا زلزله آذربایجان وحوادث جاده ای  انجام می دهیدو در 8 سال دفاع مقدس هم هلال احمر سربلند بیرون آمد و شهدایی راهم درراه امدادرسانی تقدیم کرد.

مهمترین عامل سرعت امدادرسانی در کشور ما ایمان و اعتقاد قلبی مردم است

آیت الله شبستری  با اشاره به خاطره سفر خود به آذربایجان بعد از زلزله زنجان و گیلان گفت:بمنظور قدردانی از مساعدتهای کشور همسایه آذربایجان بعد از زلزله زنجان و گیلان به این کشور رفته بودیم که مسئولین این کشور از سرعت امدادرسانی ایران در زلزله ابراز شگفتی می کردند.

وی مهمترین عامل سرعت در امر امدادرسانی به حادثه دیدگان را عامل ایمان و اعتقاد قلبی مردم دانستند وافزودند:رمز موفقیت  مردم کشورمان  در تمامی عرصه تکیه بر همین اعتقاد قلبی و روحیه ایمان است و این روحیه تا مادامی که در مردم ماهست ما همواره پیروز و سر بلند خواهیم بود.

 نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به  وقایع یمن  ومحکوم کردن جنایات آل سعود گفت: مردم یمن مردمی مقاوم و صبور هستند و پای اعتقادات خود ایستاده ودر این راه شهید می شوند ودر اثر صبر و استقامت مردم یمن ،آل سعود به بن بست رسیده است

وی در پایان  تصریح کرد: وظیفه مردم ایران و آذربایجان کمک به این مردم جنگ زده هست و ما نه تنها در امر مداوای مجروحین و رساندن آذوقه به یمنیها کمک کنیم بایستی در امر بازسازی ها یاور مردم یمن باشیم.

گفتنی است در آغاز این مراسم دکتر عزیز نوری مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گزارشی از عملکرد جمعیت هلال احمر را بسمع و نظر حاضران و نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز رساندند.

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است