کد خبر :   2956  | تاریخ خبر : 1397/01/26  | ساعت : 20:51
افتتاحیه اولین همایش کشوری ارتقاء سواد سلامت اجتماعی؛

با حضور بیش از 160 نفر از اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور نخستین همایش کشوری ارتقا سواد سلامت اجتماعی در شهرستان مراغه آغاز شدمراسم افتتاحیه اولین همایش کشوری ارتقاء سواد سلامت اجتماعی (اعتیاد – سرطان) با حضور بیش از 160 عضو جوان از سراسر کشور در شهرستان مراغه با حضور مسئولین استانی آذربایجان شرقی و شهرستان مراغه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ،صبح امروز یکشنبه 26 فروردین با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و با شرکت بیش از 160 نفر از اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور نخستین همایش کشوری ارتقا سواد سلامت در هتل بزرگ شهرستان ویژه مراغه آغاز شد.  
مدیرعامل هلال احمر آذربایجان شرقی؛
پتانسیل و توانمندی قشرجوان؛ مهم ترین ارکان پیشرفت کشور

سعید کنعانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در رابطه با برگزاری این همایش ملی بیان کرد: پتانسیل و توانمندی قشر جوان به عنوان یکی از مهم ترین ارکان پیشرفت هر کشور و همچنین ظرفیت سازمان جوانان هلال احمر در سطوح بین المللی بر کسی پوشیده نیست.
کنعانی با اشاره به اجرای برنامه استراتژی YES توسط سازمان جوانان جمعیت هلال احمر افزود: طرح ملی ارتقای سواد اجتماعی می توان به عنوان نماد عینی و عملی سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در موضوعات اجتماعی؛ فرهنگی؛ بهداشتی و سلامت توسط اعضای جوانان هلال احمر نام برد که بدون شک به عنوان آغاز فعالیت های جدی جوانان و تبدیل ظرفیت های بالقوه به بالفعل است.
وی با اشاره به اجرای اولین همایش کشوری ارتقاء سواد سلامت اجتماعی با محوریت پیشگیری از  سرطان و اعتیاد توسط جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: این همایش سه روزه در قالب کارگاه های جامع سیتماتیک آموزش و ارتقاء سلامت SHEP MODEL  که مدلی بومی برای کشور محسوب می شود و با تربیت اعضای جوان و علاقه مند در جهت افزایش سواد سلامت جامعه؛ در بهبود و ارتقاء سلامت کشور موثر خواهد بود.
وی در ادامه تصریح کرد: سیستماتیک و جامع بودن این طرح آموزشی و همچنین قابلیت پایش و ارزشیابی آن باعث ویژگی منحصر به فرد این مدل آموزشی و کاربردی شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در پایان افزود: این طرح با پیشنهاد کانون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای اولین بار در سطح کشوری برگزار می شود که اعضای جوانان در این همایش با سرفصل های بهداشتی و سلامت آشنا می شوند.