کد خبر :   2845  | تاریخ خبر : 1396/09/08  | ساعت : 16:30
جانشین مدیرعامل هلال احمر آذربایجان شرقی عنوان کرد:

استقرار30 پایگاه ثابت و سیارجمعیت هلال احمر در جاده های آذربایجان شرقی


دکتر سیدهادی موسوی در حاشیه نوزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدرسه شاهد  مهدیه ناحیه 3 تبریز در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد:جمعیت  هلال احمرجزو کارگروه امداد و نجات در بحث بحران است و هلال احمر در بحران های طبیعی مترقبه و غیر مترقبه در مراحل اولیه کارجستجو و نجات رابرعهده دارد.

 

وی افزود: هلال احمر یک اِن‌جی‌اُ و یک نهادی است که وظیفه کادر مجرب این مجموعه حضور در ساعات اولیه حوادث در محل و در زلزله جستجو و نجات مصدومین و در مراحل بعدی اسکان اضطراری را برعهده  دارد.

جانشین مدیر عامل  جمعیت هلال احمر  آذربایجان شرقی  اضافه کرد: هلال احمر ارگانی است که با سابقه یک قرن در کشور کنار سایر اِن‌جی‌اُ ها فعالیت می کنند و جایگاه هلال احمر در قلبهای مردم کاملا مشخص است و مردم در اتفاقات به صورت داوطلبانه به کمک ما می آیند.
موسوی با بیان این که یکی از کارهای تخصصی که هلال احمر در آن دخیل است بحث امداد و نجات در تصادفات جاده ای است، ادامه داد: 25 پایگاه ثابت در سطح استان و 5 پایگاه سیار در جاده ها داریم که وظیفه آنها  رسیدگی به  مصدومین است؛ هم امداد گران  و هم هلال احمر به طور شبانه روزی مستقر هستند که به محض اطلاع از وقوع حادثه به محل اعزام می شوند.
وی گفت: یکی از معاونت های فعال  هلال احمر  معاونت جوانان است و کانون های دانش آموزی نیز جزو این فعالیت هاست که هدف این کانون ها آموزش روحی و روانی برای آمادگی پذیرش مسئولیت ها در آینده  است.